Dalies:

Par Latviesi.com

Latviesi.com ir interneta medijs latviešiem ārpus Latvijas, kas sniedz noderīgu informāciju un nodrošina kopienas komunikācijas platformu latviešiem visā pasaulē, ar mērķi palīdzēt latvietības stiprināšanā, ikdienas sadzīvē un strādājot, studējot vai ceļojot ārpus Latvijas.

Latviesi.com nodrošina lielāko latviešu diasporas notikumu kalendāru, pasaules latviešu uzņēmēju un profesionāļu tīklu, organizāciju un kopienu katalogu, pa valstīm un tematiem sakārtotu noderīgu padomu apkopojumu, kā arī svarīgākās ziņas, kas saistošas tieši ārpus Latvijas dzīvojošajiem latviešiem.

Vienots Latvijas diasporas notikumu kalendārs
Lielai daļai latviešu ļoti svarīgi ir uzzināt kur tuvākajā apkārtnē notiek interesanti tautiešu sarīkojumi, piem. dievkalpojumi, svētku svinēšanas vai kopīga pasēdēšana pie alus kausa. Tādēļ esam izveidojuši lielāko notikumu kalendāru latviešiem pasaulē: www.latviesi.com/notikumi.

Pasaules latviešu uzņēmēju un profesionāļu tīkls
Lai stiprinātu sadarbību ekonomikā, zinātnē un izglītībā, esam izveidojuši latviešu produktu un pakalpojumu sniedzēju ārpus Latvijas tīklu. Jau šobrīd tajā ir publicēta informācija par vairāk kā 250 latviešu uzņēmējiem pasaulē. Visvairāk pārstāvētās nozares ir profesionālie pakalpojumi, ceļojumi un naktsmājas, iepirkšanās un medicīnas pakalpojumi: https://www.latviesi.com/kontaktbirza.

Latviešu organizāciju un kopienu katalogs
Daudzām latviešu kopienām viens no lielakiem izaicinājumiem ir jaunu dalībnieku un biedru piesaistīšana. Tādēļ lai veicinātu latviešu līdzdalību sabiedriskās aktivitātēs, esam izveidojuši šobrīd lielāko un arī vienīgo pasaules mērogā publiski pieejamo latviešu organizāciju, draudžu un citu kopienu datubāzi: https://www.latviesi.com/organizacijas.

Sadzīviska informācija dažādās valstīs
Tomēr gandrīz katrs no mums saskaras ar ikdienas sadzīviskām situācijām. Tādēļ jau šobrīd portālā www.latviesi.com ir apkopoti vairāk kā 500 noderīgi padomi no portāla lietotājiem, Latvijas valsts iestādēm, ārvalstu vēstniecībām Latvijā u.c. avotiem.

Latviesi.com no citiem portāliem atšķiras ar to, ka piedāvā informācijas sistēmu, kas ļauj atlasīt informāciju tikai par sev vajadzīgajām interesēm vai valstīm, piemēram sadzīve Vācijā.

Latviesi.com medija platforma ir veidota, lai katram pašam ir iespējams saturu pievienot, aktualizēt un ar to dalīties citos medijos. Jau šobrīd vairāk kā 50 organizāciju un kopienu informatīvās lapas esam nodevuši to pārstāvju pārraudzībā. Lokālajām latviešu kopienām, kurām nav sava mājas lapa, šī ir lieliska iespēja bezmaksas nodrošināt aktuālu informāciju par sevi internetā, vienlaicīgi atrodoties globālā Latvijas valsts piederīgo tīklā.

No 2017.gada 1.aprīļa līdz 2018.gada 30.marta Latviesi.com īsteno projektus "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" un "Latvijas pēdas pasaulē", kuriem biedrība Mēs-latvieši pasaulē ir saņēmusi Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.