Dalies:

Organizācijām un kopienām

Daudzām latviešu kopienām viens no lielakiem izaicinājumiem ir jaunu dalībnieku un biedru piesaistīšana. Tādēļ lai veicinātu latviešu līdzdalību sabiedriskajās aktivitātēs, esam izveidojuši šobrīd lielāko publiski pieejamo latviešu organizāciju, draudžu un citu kopienu datubāzi: www.latviesi.com/organizacijas/.

Jums ir lieliska iespēja izveidot arī savu lapu Jūsu pārstāvētajai organizācijai/iestādei un tā ir pilnīgi bez maksas!

Iespējams, ka lapu katalogā Jūsu organizācija jau ir pievienota, tādēļ aicinām Jūs to sameklēt  un pieteikties tās administrēšanai un pašiem aktualizēt informāciju par Jūsu organizāciju/iestādi jebkurā diennakts laikā!

Lai kļūtu par Jūsu lapas administratoru, Jums ir nepieciešams:

 1. Kā privātpersonai izveidot savu Latviesi.com  kontu. Ja iepriekš bijāt reģistrējies portālā Latviesi.com, tad no jauna reģistrēties nav nepieciešams;
 2. Nosūtiet mums uz e-pastu redakcija@latviesi.com  savu vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi, kas izmantota Jūsu konta reģistrēšanā;
 3. Mēs piešķirsim Jūsu Latviesi.com privātpersonas kontam tiesības administrēt lapu. Paziņojumu par lapas administrēšanas tiesību piešķiršanu nosūtīsim uz e-pastu;
 4. Kad tiesības būs piešķirtas, ielogojoties portālā redzēsiet piesaistīto lapu, kurā varēsiet veikt izmaiņas vai, piemēram, pievienot informāciju.

 

Pamācības lietotājiem kā lietot portālu.

Kā Tu vari ievietot saturu portālā Latviesi.com?
Lai www.latviesi.com ievietotu saturu bez redakcijas starpniecības, Tev nepieciešams reģistrēties vai, ja jau esi Latviesi.com lietotājs, ielogoties portālā ar savu personīgo profilu.

1. Notikumu publicēšana
1.1
. Atver sadaļu "Notikumi" un lapas augšējā, labajā pusē izvēlies funkciju „Pievietot Notikumu”.


1.2.  Aizpildi satura ievietošanas formā prasīto informāciju:

 • Nosaukums - izveido notikuma formātam atbilstošu nosaukumu. Notikuma virsrakstā jāparādās pēc iespējas izsmeļošākai informācijai par notikuma būtību. Nepareizi ir uzrakstīt tikai “Pirmā nodarbība”. Tam ir jāatbild uz jautājumiem Kas? Kā? Kur? No virsraksta vajadzētu saprast - kas notiek?, kur notiek?; kas piedalās/ organizē?
 • ​Norises laiks – izvēlies datumu un plkst. laiku, kad sarīkojums notiks.
 • Notikuma apraksts – teksta veidā raksti galveno informāciju par sarīkojumu, iekļauj svarīgāko informāciju par gaidāmo notikumu. Sarīkojuma programma, ieejas maksa utml. Ja apraksts ir ievietots iekopējot no cita avota - pēc ielīmešanas iezīmē visu tekstu, nospied izvēlnē dzēšgumiju. Tas automātiski noņems formatējumu, lai saglabājot teksts neizskatītos salauzts:


 • Attēls – notikumam pievieno atbilstošu fotoattēlu vai afišu, vēlams horizontālu. Neaizmirsti pie notikuma apraksta norādīt arī foto autoru. Kopā ar gelveno publicitātes attēlu ir iespējams pievienot papildattēlu starp ievadītā apraksta to iekopējot.


 • Kategorijas – izvēlies vienu visatbilstošāko kategoriju un vienu vai vairākas apakškategorijas:


 • Vieta – raksti valsts nosaukumu, kur sarīkojums notiks. Izvēlies atbilstošāko variantu no sistēmas piedāvātā. Ja atrašānās vietu nav iespējams norādīt, izmanto iespēju „Bez vietas norādes”.
 • Adrese - raksti norises vietas pilno adresi, piemēram, 4 Credit Union Drive, North York, ON M4A, Kanāda. Sistēma pati uz kartes uzliks nepieciešamo punktu.
 • Kā pēdējais punkts ir pievienot savu pārstāvēto organizācijas informāciju. Ja es administrators, tad ailē “Rādīt lapā” nospied bultiņu uz leju un atzīmē savas organizācijas nosaukumu.
 • Pārbaudi visas ailes vai informācija ir ievietota pareizi un nospied pogu “Pievienot notikumu”. Notikuma izveides logs aizvērsies automātiski un labajā, augšējā stūrī uzrādīsies apstiprinājuma ziņojums par notikuma pievienošanos Latviesi.com sistēmā.

Pēc notikums ievietošanas, Latviesi.com redakcijas darbinieki to apstiprinās un tas automātiski uzrādīsies kopējā notikumu kalendārā.

Ja ir nepieciešams veikt izmaiņas jau publicētajā notikumā, rakstiet uz redakcija@latviesi.com un mēs palīdzēsim veikt labojumus.

 

2. Ziņas publicēšana
2.1
. Atver sadaļu "Jaunumi" un lapas augšējā, labajā pusē izvēlies funkciju „Pievienot ziņu”:

2.2. Aizpildi satura ievietošanas formā prasīto informāciju:

 • Nosaukums - izveido ziņas formātam atbilstošu nosaukumu. Centies veidot pēc iespējas īsāku, uzmanības piesaistošāku un galveno domu izsakošu virsrakstu.
 • Teksts - izveido ziņu, ievērojot Latviesi.com vispārējos noteikumus. Gadījumā, ja apraksts ir ievietots iekopējot no cita avota - pēc ielīmešanas iezīmē visu tekstu, nospied izvēlnē dzēšgumiju. Tas automātiski noņems formatējumu, lai saglabājot teksts neizskatītos salauzts:

 • Attēls – notikumam pievieno atbilstošu fotoattēlu vai afišu, vēlams horizontālu. Neaizmirsti pie ziņas norādīt arī foto autoru. Kopā ar gelveno publicitātes attēlu ir iespējams pievienot papildattēlu starp ievadītā apraksta to iekopējot.
 • Kategorijas – izvēlies vienu visatbilstošāko kategoriju un vienu vai vairākas apakškategorijas:

 • Vieta – raksti valsts nosaukumu, kur sarīkojums notiks. Izvēlies atbilstošāko variantu no sistēmas piedāvātā. Ja atrašānās vietu nav iespējams norādīt, izmanto iespēju „Bez vietas norādes”.
 • Ja nepieciešams norādīt precīzu adresi - raksti vietas pilno adresi, piemēram, 4 Credit Union Drive, North York, ON M4A, Kanāda. Sistēma pati uz kartes uzliks nepieciešamo punktu.

 • Publicēšanas datums un laiks - atzīmējiet ziņas publicēšanas datumu un laiku.
 • Organizācijas informācija - ja es administrators kādai organizācijas lapai, tad ailē “Rādīt lapā” nospied bultiņu uz leju un atzīmē savas organizācijas nosaukumu.

 • Pārbaudi visas ailes vai informācija ir ievietota pareizi un nospied pogu “Pievienot ziņu”. Notikuma izveides logs aizvērsies automātiski un labajā, augšējā stūrī uzrādīsies apstiprinājuma ziņojums par ziņas pievienošanos Latviesi.com sistēmā.

Pēc ziņas ievietošanas, Latviesi.com redakcijas darbinieki to apstiprinās un tas automātiski uzrādīsies kopējā ziņu plūsmā.

Ja ir nepieciešams veikt izmaiņas jau publicētajā ziņā, rakstiet uz redakcija@latviesi.com un mēs palīdzēsim veikt labojumus.

 

3. Kā Tu vari izveidot organizācijas vai uzņēmuma informatīvo Lapu?
3.1.
 Dodies uz izvēlni, nospiežot uz sava attēla, un izvēlies opciju "Mans profils".
3.2. Atveroties profila informācijai, zem attēla izvēlies funkciju "Pievienot lapu".


3.3. Atveroties jaunam logam, pirmajā ailē norādiet pilno organizācijas vai uzņēmuma nosaukumu (piemēram: Latviesi.com vai Daugavas Vanagi Vācijā).
3.4. Pēc nosaukuma ievadišanas, izvēlies visatbilstošāko kategoriju Tevis pārstāvētajai organizācijai vai uzņēmumam.

3.5. Vieta – norādi organizācijas vai uzņēmuma atrašanās valsti. Piemēram, Kanāda. Laukā „Vieta” raksti „Kanāda” un izvēlies no sistēmas piedāvātajiem variantiem visatbilstošāko - sistēma pati uz kartes uzliks nepieciešamo punktu. Ja atrašānās vietu nav iespējams norādīt, izmanto iespēju „Bez vietas norādes”.
3.6. Profila attēls – izvēlies un pievieno sev tīkamu profila attēlu vai logo., nospiežot "Logo" aili augšējā, kreisajā stūrī. 

3.6.1. Atveroties jaunai logo attēla izvēlnei, izvēlies vienu no divām opcijām: pievienot attēlu vai Ierakstīt tekstu.

3.6.2. Izvēloties opciju "Augšuplādēt failu" atvērsies izvēlnes logs un nospiied "+".
3.6.3. Izvēlies vēlamo attēlu, kas kalpos kā organizācijas vai uzņēmuma logo un uzgaidi, līdz attēls ielādējas.
3.6.4. Kad logo ir lejuplādējies, nospied uz attēlu un tad "Ievietot".

3.7. Vāka attēls - izvēlies un pievieno sev tīkamu vāka attēlu. Nepieciešamais izmērs: 1088x250px.

 • Nospied pogu "Rediģēt fonu" un jaunajā logā izvēlies vienu no trijām kategorijām: "Bez fona", "Krāsas fons", "Fona attēls"
 • Nospiežot pogu "Bez fona", konkrētais bloks uzrādīsies balts;
 • Nospiežot "Krāsas fons", vari izvēlēties sev tīkamāko krāu, kas bloku iekrāsos konkrētajā tonī;
 • Nospiežot "Fona attēls", logā nospied "+", izvēlies vēlamo attēlu (nepieciešamais izmērs 1088x250px), pagaidi līdz attēls tiek saglabāts un spied "ievietot".

3.8. Organizācijas vai uzņēmuma kontaktinformācija - lapas apakšējā, kreisajā stūri atradīsi kontaktinformācijas bloku, kurā vari norādīt sev vai uzņēmums nepieciešamo informāciju: telefona nr., galveno mājas lapas adresi, e-pastu, sociālo tīklu kontus un adresi.

 • Ja vēlies kontaktinformāciju redzēt augstāk, tad nospied bultiņu konkrētā bloka labajā, augšējā stūrī, blakus sarkanajam "X".

3.9. Sākumlapas personalizēšana - Tev ir iespēja ne tikai pievienot standarta informāciju lapā, bet arī izmantot šo lapu kā uzņēmuma vai organizācijas personalizēto tēlu, ievietojot galerijas, video, aprakstus un konstruējot kopskatu:
3.9.1. Sākumlapas un blakus lapu konstruēšana - Ja vēlies vairāk pievienot informāciju, kas nebāzēsies tikai sākumlapā, nospied augšējā malā pogu "Sākumlapa". Ja vēlies ievietot nākamo moduli, piemēram "Par organizāciju", nospied "+ Pievienot lapu":

 • Izvēlies lapas stilu (ziņu lapa, notikumu lapa, lapa citā valodā, galeriju lapa, jauna tukša lapa) un ievadi jauniegūtajā modulī vēlamo virsrakstu, noklikšķinot divas reizes uz nosaukuma, Gadījumā, ja vēlaties jauno lapu izdzēst - nospiediet uz konteinera atzīmes:

3.9.2. Teksta ievadīšana - Ja vēlies ievietot paplašinātu tekstu, dodies uz "Pievienot bloku", nospied uz "Teksts" un izvēlies kādu no pieciem piedāvātajiem variantiem:

 • Pēc jebkura teksta ievades bloka parādīšanās Tev atvērsies izvēlne, kur varēsi labot teksta lielumu, krāsu, stilu, pievienot linkus un audio vai video failus. Šos blokus var likt vairākus pēc kārtas un mainīt pozīciju lapās.

3.9.3. Attēla pievienošana - Līdzīgi kā punktā 3.7., dodies uz "Pievienot bloku", nospied "Bilde" un izvēlies lielformāta attēlu:

 • Atveroties attēla blokam, spied "Rediģēt fonu":

 • Izvēlies vienu no attēla rediģēšanas variantiem. Ja tā ir fotogrāfija, tad izmēram ir jābūt 1088x250px. 
 • Attēlu bibliotēkas logā nospied "+", izvēlies attēlu un pagaidi līdz tas ielādēsies. Kad attēls ir ielādējies, uzspied uz tā un kā pēdējo spied "Ievietot".

3.9.4. Attēlu galeriju ievietošana - dodies uz "Pievienot bloku", nospied uz pogas  "galerijas" un izvēlies vienu no diviem galeriju skatiem.

 • Attēlu pievienošana galerijās skatiet punktā 3.9.3., nospiežot pogu "Satura iestatījumi".

3.9.5. Ziņu bloks - Ja Tu pats ievieto savas organizācijas vai uzņēmuma ziņas mūsu portālā (skat. punktu 2.), tad šīs ziņas uzrādās ne tikai Latviesi.com ziņu plūsmā, bet arī saglabājas datubāzē. Līdz ar ko, ja Tu ziņas liec savas pārstāvētās organizācijas vārdā, Tu vari tās atzīmēt arī jaunizveidotajā lapā.

 • Dodies uz "Pievienot bloku", spied uz pogas "Jaunākās ziņas"  un atzīmē bloka skatu. Jūsu jaunākās ziņas uzrādīsies vienuviet:

3.9.6. Notikumu pievienošana - Ja Tu pats ievieto savas organizācijas vai uzņēmuma notikumus mūsu portālā (skat. punktu 1.), tad šie notikumi uzrādās ne tikai Latviesi.com notikumu kalendārā, bet arī saglabājas datubāzē. Līdz ar ko, ja Tu notikumus liec savas pārstāvētās organizācijas vārdā, Tu vari tās atzīmēt arī jaunizveidotajā lapā.

 • Dodies uz "Pievienot bloku", spied uz pogas "Jaunākie notikumi"  un atzīmē bloka skatu. Jūsu jaunākie notikumi uzrādīsies vienuviet:

3.9.7. Video satura bloks - Dodies uz "Pievienot bloku", izvēlies "Video satura bloks" un atzīmē skatu:

 • Uzrādoties jaunajam video blokam, ievadi virsrakstu, nelielu video aprakstu un zem video loga ievadi pareizo URL, kuru vēlaties attēlot lapā, un nospied lapas augšējā stūrī "Saglabāt":

3.9.8. Komanda/Partneri - šajā blokā Tev ir iespēja norādīt darbinieku vai vadītāju kontaktinformāciju un mazizmēra portretus. Dodies uz "Pievienot bloku", nospied atzīmi "Komanda/Partneri" un atzīmē bloka skatu:

 • Kad jaunizvēlētais bloks ir atvēries, uzrādās četri pamata iedalījumi, kuru skaitu vari izrediģēt no vienas personas uz vairākām, vienkārši nospiežot atzīmi "+". Iespējamās iedaļas informācijas pievienošanai.
 • Bloka pamatinformācija - virsraksts, lai aprakstītu, kas ir norādītās personas vai sadarbības partneri, attēls, lai sniegtu vizuālu ieskatu un papildsadaļas, lai ievadītu papildinformāciju: vārds/uzvārds, amata vai partnera apraksts, kontaktinformācija.

 

Pēc Lapas ievietošanas, Tu vienmēr to vari uzlabot vai precizēt, izmantojot iespēju „Rediģēt”.

Paralēli lapas modelēšanai, nospied pogu "Saglabāt" un tad "Aplūkot", lai varētu apskatīt lapas kopskatu un/vai rediģētās sadaļas.

 

Kur vērsties neskaidrību gadījumos?
E-PASTS: redakcija@latviesi.com