Dalies:
17
Nov

Valsts svētku svinības Hamiltonā

17
Nov
Valsts svētku svinības Hamiltonā
Publicitātes foto
  • 17. Nov. 2019, 15.00 - 20.00

Hamiltonas latvieši aicina uz valsts svētku svinībām!


Latvijas valsts simtgade 2018. gadā tika vērienīgi atzīmēta Latvijā un plašajā pasaulē, kur vien mīt latvieši. Tā veicināja mūsu latvisko identitāti un stiprināja saiknes ar Latviju, kā arī rosināja uz kopīgu sadarbību, veidojot simtgades projektus. Arī Hamiltonā tika veidota plaša simtgades programma ar vairākiem sarīkojumiem un projektiem, iesaistot visas paaudzes, lai rastu īpašu svētku izjūtu un gaisotni.

Vadoties pēc tā, ka 2019. gads Latvijas valsts simtgades programmā tiek apzīmēts kā „Varonības gads”, veidojam īpašu Latvijas valstssvētku atzīmēšanu, lai paustu varonības garu un izraisītu svētku dalībniekos pacilātību un ticību tautas spēkam.

Svētdien, 17. novembrī, plkst. 15.00 aicinām uz valstssvētku atzīmēšanu Hamiltonas Kristus draudzes baznīcā, 18 Victoria Ave. S., kur pēc svinīga ievada baudīsim koncertuzvedumu „ES SAVU TĒVZEMI DZIRDU”, kas radīts ar izvilkumiem no dzejnieces Māras Zālītes un komponista Zigmara Liepiņa rokoperas „Lāčplēsis”, kas veidots 1988. gadā. Ieeja ir pret ziedojumiem.

Jaunais literatūras pētnieks Kaspars Reinis, kas ir pielāgojis rokoperas Lāčplēsis scenāriju šai izrādei, stāsta: „Komponista Zigmāra Liepiņa un dzejnieces Māras Zālītes radītā rokopera Lāčplēsis ir kļuvusi par Latvijas Trešās Atmodas laika simbolu. Balstoties Andreja Pumpura varoņeposā ar tādu pašu nosaukumu, rokopera apliecināja latviešu tautas gara nesalauzto spēku un brīvības alkas pat lielas apspiestības apstākļos. No šodienas skatu punkta  šī mūzika ir pacilājoša leģenda, kas ikkatrā var rosināt no jauna izjūtas un apziņu, ka Latvija ir jātur drošā vietā ikkatra sirdī un prātā. Mazu tautu liktenis un dzīvotspēja šajā pasaulē ir tik spēcīga, cik spēcīgs un nesalauzts ir tautas gars, cik liela ir mīlestība pret valodu, kultūru un tradicijām un cik dzīva ir tautas atmiņa.”

Izrādes gaitā Hamiltonā Lāčplēša lomu izdziedās tenori Valdis Jevtejevs un Kaspars Reinis, toties tautas vadoņa Lielvārža lomā iejutīsies Ivars Gaide. No Latvijas ieradīsies soprāns Ieva Reine, lai attēlotu un izdziedātu gan Laimdotas, gan Staburadzes lomas. Uzvedumu papildinās ansamblis „Skanda”, kā arī ērģelniece Anita Gaide, čellists Juris Ķeniņš, ģitārists Aleksandrs Spurmanis un teicējs Ansis Auziņš. Pianista un izrādes mūzikālā vadītāja pienākumus ir uzņēmies Jānis Beloglāzovs.
Koncertuzvedumam sekos svētku vakariņas un sadraudzība baznīcas lejas zālē. Vakariņām lūdzam pieteikties un iegādāties biļetes līdz 10. novembrim, jo vietu skaits ir ierobežots un pie durvīm biļetes nepārdos. Biļete vakariņām maksā $25. Bērniem un jauniešiem līdz 18 gadiem vakariņas ir bez maksas, bet arī jāpiesakās iepriekš.

Biļetes var iegādāties Latviešu Kreditsabiedrībā Hamiltonā, 16 Queen St. N., vai zvanot 9059783309, vai rakstot iwilliamson48@hotmail.com.
HALO (Hamiltonas Apvienoto Latviešu Organizāciju) komiteja aicina ikvienu pievienoties mums šajā izcilā svētku dienā!

Uz redzēšanos Hamiltonā!

Nedēļas lasītākās ziņas