Dalies:
07
Jul

Valmieras un ārvalstu latviešu jauniešu vasaras skola – nometne “Olimpiskais Kvants”

07
Jul
Valmieras un ārvalstu latviešu jauniešu vasaras skola – nometne “Olimpiskais Kvants”
  • 07. Jul. - 14. Jul. 2019, 10.00 - 17.00

Pieteikšanās nometnei ir sākusies! Laipni aicināti reģistrēties visi interesenti, kas ikdienā nodarbojas ar sportu un caur šo hobiju vēlas iegūt radniecīgus draugus Latvijā un pasaulē, pilnveidot savu fizisko formu un uzlabot latviešu valodas zināšanas.

Reģistrācija un plašāka informācija: www.diasporasnometne.valmiera.lv

Nometnes programmā plānots īpaši nostiprināt latviešu valodu nodarbībās, kuras vadīs latviešu valodas pasniedzējs. Latviešu valodas apguve un uzlabošana tiks akcentēta nometnes ikdienas darbā, lietojot to gan savstarpējā saskarsmē, gan arī iepazīšanās un tikšanās reizēs ar Valmieras Bērnu sporta skolas (VBSS) jauniešiem un nometnes viesiem.

Nometnes programmas saturs ir vērsts uz jauniešiem, kuri ikdienā nodarbojas ar sportu un jau ir uzrādījuši ievērojamus rezultātus. Tā kā jaunieši pārstāvēs dažādus sporta veidus un katrs treniņu procesā attīsta tieši savam sporta veidam specifiskās kustības un fiziskās īpašības (spēks, ātrums, izturība), nometnē tiks likts uzsvars uz tādu spēju attīstīšanu kā līdzsvars un koordinācija, tādējādi sekmējot ķermeņa funkcionalitātes izaugsmi kopumā, neatkarīgi no sporta veida, dzimuma, profesionālā līmeņa. Stājas un gaitas testam, kā arī sirds – asinsvadu sistēmas testam būs informatīvs raksturs ar speciālista komentāriem un ieteikumiem.

Līdztekus ķermeņa spēju (līdzsvars un koordinācija) attīstīšanai un funkcionālajiem testiem, nometnes laikā plānotas vairākas tikšanās ar dažādām personībām, runājot par sporta uzturu, mērķu izvirzīšanu un sasniegšanu, brīvprātīgā darba nozīmi u.c. tēmām, kas kopumā sekmēs arī jauno sportistu mentālo spēju attīstību. Vakara interaktīvo uzdevumu grupās un spēļu satura pamatā ir Latvijas sporta vēsture, sporta leģendas, mūsdienu sasniegumi, olimpiskā kustība u.c. tēmas, kas veicinās izpratni par Latvijas sportu no tā pirmsākumiem līdz mūsdienām. Radošajā plenērā tiks attīstītas jauniešu radošās spējas: katram nometnes dalībniekam būs iespēja veidot sporta inventāra dizainu, kā arī papildināt zināšanas par inovāciju radīšanu un biznesa modelēšanu.

Nometnes noslēguma daļā dalībniekiem būs iespēja tieši līdzdarboties Eiropas mēroga notikumā sporta nozarē –  Eiropas čempionātā BMX, iesaistoties tajā gan kā brīvprātīgajiem, gan arī kā pasākuma novērotājiem, pielietojot nometnē iegūtas zināšanas par lielu sporta pasākumu organizēšanu.

Aktīvās atpūtas daļā ir ietverti Valmieras peldbaseina un SPA zonas apmeklējumi, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks un Taka kokos, velo ekskursijas, tikšanās ar Zemessardzes un Jaunsargu kustības pārstāvjiem, disko uz ledus, brīvdabas kino seanss, SUPošana un laivošana pa Gauju u.c. pasākumi, nodrošinot nometnes dalībniekiem saturīgu laika pavadīšanu, pilsētvides izzināšanu un vērtīgu kopā būšanu.

Nometnes noslēguma pasākumā nacionālo piederību un atmiņas par kopā piedzīvoto nostiprinās ieskats Latvijas mūzikas un virtuves tradīcijās, latviešu simbolikā.

Papilduss informācija

Nedēļas lasītākās ziņas