Dalies:
18
Oct

Vācijas un tuvākā reģiona latviešu kopienu konference

18
Oct
  • 18. Oct. - 20. Oct. 2013, 16.00 - 16.00
No š.g.18. līdz 20.oktobrim Bērzainē, Latviešu centrā Freiburgā notiks Vācijas un tuvākā reģiona organizāciju un aktīvo kopienu dalībnieku konference “Mēs-latvieši pasaulē”.

Tās mērķi ir izstrādāt savstarpējās sadarbības uzlabošanas stratēģiju, vienoties par reģionālu platformu kopīgai rīcībai, kā arī izveidot sistēmu, kas palīdzētu zināšanas un pieredzi nodot tālāk, veicinot jaunu lokālo kopienu un organizāciju veidošanos un uzlabot esošo darbību.

Konferenci rīko Daugavas Vanagi Vācijā, sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu un Eiropas latviešu apvienību. Kā dalībnieki aicināti piedalīties latvieši no Vācijas, Francijas, Šveices, Austrijas un Luksemburgas, kā arī citām tuvākajām valstīm.

Programmā paredzētas diskusijas ar aktīvu dalībnieku iesaisti. Par katru tematu sarunas notiks trīs līmeņos: sadarbība lokālā, reģionu un jumta organizāciju - ELA un PBLA ietvaros.

Kā galvenie diskusiju tēmati ir paredzēti:
1. Organizētas diasporas latviešu sabiedrības darbība un nepieciešamība vietējā, reģionālā un starpvalstu mērogā.
2. Informācijas apmaiņas loma latviešu organizāciju darbībā.

Kā norāda Daugavas Vanagu Vācijā valdes loceklis Mārtiņš Bērziņš: “Kad pirms 10 gadiem, rīkojām pirmo šādu tikšanos latviešu kopienu vadītājiem, tad Vācijā pēc statistikas datiem dzīvoja 8500 latviešu. Šobrīd oficiāli Vācijā dzīvo vairāk par 22 000 latviešiem, kaut gan reālais skaitlis tiek lēsts ap 40 000. Tas apliecina, ka Latvijas neatkarības atjaunošana nav mazinājusi nepieciešamību pēc organizētas latviešu sabiedrības ārpus Latvijas un trimdas latviešu organizācijām ir savs darbs jāturpina arī nākotnē.”

Izskatot jau pārrunāt iesāktos jautājumus,iepriekšējā šāda līmeņa tikšanās reizē pirms 10 gadiem, kā papildus diskusiju temati konferencē ir iekļauti sekojoši jautājumi:
1. Labā pieredze jaunu dalībnieku un biedru piesaistīšanā.
2. Darba dalīšana – vai katrai organizācijai jādara viss?
3. Kādas vispār ir latviešu nākotnes vajadzības, un, vai organizācijas spēs tās apmierināt?
4. Kāda nozīme ir latviešu organizācijām piederošiem īpašumiem un, vai ir nepieciešams īpaši sekmēt to attīstību?

Konference tiek rīkota ar Sabiedrības integrācijas fonda un Daugavas Vanagu Vācijā finansiālu atbalstu. Organizatori dalībniekiem maksās visus uzturēšanas izdevumus konferences laikā, kas ietver konferences materiālus, nakņošanu Bērzainē un visas ēdienreizes. Aicinām interesentus pieteikties rakstot uz e-pastu berzaine@latviesi.com.

*****
Plašāka informācija:
Indulis Bērziņš
indulis.berzins@gmail.com
Tālrunis: 0049 (0) 176 5555 3340

Programma:
Piektdiena, 18.oktobris
16.00 – 19.00 Kafijas galds un uzkodas
Konferences dalībnieku ierašanās. Reģistrācija. Iekārtošanās istabiņās.
Vairākās grupās - iepazīšanās ar Bērzaine vēsturi, pašreizējo darbību, apkārtni, arhīvu un bibliotēku.
19.00 Vakariņas
20.00 Konferences atklāšana
- Indulis Bērziņš, DV Vācijā valdes priekšsēdis
- Elita Kuzma, LR Vācijā vēstniece

20.30 Iepazīšanās vakars. Aicināsim katrs dalībnieku, iekļaujoties divās minūtēs, iepazīstināt ar savu darbību latviešu sabiedrības aktivitātēs un atklāt, ko sagaida no konferences.

Sestdiena, 19.oktobris
9.00 Brokastis
10.00 Konferences dalībnieku uzrunas
- Elmārs E.Rozītis, Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas arhibīskaps
- Rolands Lappuķe, Speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos
- Aiga Liepiņa, Latvijas vēstniece Eiropas Padomē
- Jānis Andersons, Pasaules brīvo latviešu apvienības pārstāvniecības Latvijā vadītājs
- Aldis Austers, Eiropas latviešu apvienības vadītājs

11.30 Konferences dalībnieku prezentācijas(pēc iepriekšējas pieteikšanas)
13.00 Pusdienas
14.00 Konferences turpinājums
Temats - Organizētas diasporas latviešu sabiedrības darbība un tās nepieciešamība vietējā, reģionālā un starpvalstu mērogā. Darba dalīšana – vai katrai organizācijai jādara viss? Kas ir funkcijas, ko veiksmīgāk uzticēt citām vai jumta organizācijām?
Mērķis - apkopot idejas reģionālai platformai kopīgai rīcībai un izstrādāt savstarpējās sadarbības uzlabošanas stratēģiju.

16.00 Kafijas pauze
17.00 Konferences turpinājums
Temats - Informācijas apmaiņas loma latviešu organizāciju darbībā. Labā pieredze jaunu dalībnieku un biedru piesaistīšanā.
Mērķis – apkopot idejas sistēmai, kas palīdzētu uzlabot informācijas apmaiņu un nodot tālāk zināšanas un pieredzi, veicinot jaunu lokālo kopienu un organizāciju veidošanos un uzlabot esošo darbību.

19.00 Vakariņas
20.00 Sadziedāšanās vakars

Svētdiena, 20.oktobris
9.00 Brokastis
10.00 Konferences turpinājums
Temats - Kāda nozīme ir latviešu organizācijām piederošiem īpašumiem? Ar ko tie atšķiras no īrētām telpām? Vai ir nepieciešams īpaši sekmēt to attīstību?
11.00 Temats - Kādas ir pasaules latviešu nākotnes vajadzības? Vai organizācijas spēs tās apmierināt? Kas globāli vienos latviešus pasaulē nākotnē?
12.00 Konferences noslēgums. “Prāta vētru” diskusiju un ideju apkopošana un apstiprināšana
13.00 Pusdienas
14.00 Izbraukšana. Neformālas sarunas