Dalies:
04
Jul

Tautas deju ansamblis “Līgo”Toronto izdejos gadalaikus

04
Jul
Tautas deju ansamblis “Līgo”Toronto izdejos gadalaikus
  • 04. Jul. 2019, 19.00 - 21.00

XV Latviešu Dziesmu un Deju svētki Kanadā priecājas par ikvienu no 2,000+ līdz šim pieteikušiem dalībniekiem: dejotāji un dziedātāji, instrumentālisti, mākslinieki, teātrinieki, rakstnieki, daiļamatnieki, kapellas un folkloristi. Visiem ir vieta uz plašām dziesmu un deju svētku skatuvēm.

Gribam arī izcelt izcilākos svētku viesus: superansamblis “Raxtu Raxti”, kuŗš kuplinās ne tikai svētku balles, bet piedāvās pavadījumus tautas deju lieluzvedumā; leģendārais, burvīgais Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”: garīgās mūzikas koncertā, kopkoŗa koncertā, VAK meistarklasē un arī patstāvīgā koncertā elegantā Koerner Hall; mūziķi no Kanadas Nacionālās operas izcilā orķestŗa (Members of the Canadian Opera Company Orchestra) simfoniskās un kamermūzikas koncertā, arī Koerner Hall, un...

Tautas deju ansamblis “Līgo”.

Pirmo reizi Dziesmu un Deju svētkos Kanadā rīkojam īpašu koncertu vienai tautas deju grupai no Latvijas. Un ja tā, kāpēc ne pašai labākai?

TDA “Līgo” (un Vidējās paaudzes deju kopa “Līgo” – “Līgo” veterānu sastāvs, un VPDK “Sen Līgo”) sniegs koncertu svētku atklāšanas dienā 4. jūlijā, St. Lawrence Centre for the Arts Bluma Appel teātrī, pulksten 19.00. (Pietiks laika tikt no Garīgās mūzikas koncerta pulksten 15.30 – jo visas sarīkojumu zāles atrodas netālu noToronto ļoti parocīgām pazemes vilcienu stacijām.)

“Līgo” par savu tapšanu paši raksta: “1945. gadā Rīga vēl guļ drupās, mežos vēl skan šāvienu spraksti, bet jauni cilvēki sāk mēģināt pirmos tautas dejas soļus. Grūti bija gan ar dejotāju sagatavošanu, gan tērpu sagādi, bet jau 1945. gada jūnijā Viesturdārzā notika pirmais jauno dejotāju koncerts. Šis laiks būtu uzskatāms par Tautas deju ansambļa „Līgo“ pirmsākumu. Pirmā kopa, kas dimdināja Rīgu, sāka savu darbību... “

Kopš dibināšanas Tautas deju ansamblis „Līgo“ ir koncertējis Anglijā,ASV, Austrālijā, Baltkrievijā, Bosnijā un Hercogovinā, Brazīlijā, Bulgārijā, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Horvātijā, Igaunijā, Itālijā, Kanadā, Krievijā, Lietuvā, Malaizijā, Maltā, Meksikā, Moldovā, Nepālā, Norvēģijā, Peru, Polijā, Slovākijā, Somijā, Spānijā, Turcijā, Taivānā, Ukrainā, Ungārijā, Vācijā un Zviedrijā.

Jā, Kanadā! “Līgo” ir jau bijis Toronto pirms divpadsmit gadiem, 2007. g., ceļā uz ASV dziesmu svētkiem Indiānāpolē.

“Līgo” vadītājs kopš 1995. g. ir leģendārais Jānis Purviņš. Nopelniem bagātais maestro Purviņš ir Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris (2014) un arī Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsvadītājs (1998, 2003, 2008, 2013, 2018) un svētku mākslinieciskais vadītājs (2003, 2008, 2013, 2018).

Par priekšnesumu Toronto svētkos Jānis Purviņš raksta: “Koncertu esam nolēmuši saukt “Līgo gadalaiki”. Vārds “Līgo” tulkojumā no lībiešu valodas nozīmē  lai top! Lai top gadalaiki! “Līgo gadalaiki“ ir stāsts par katru no mums. Par stiprām saknēm, piederību un savu cilvēku izjūtu. Te plīvos rudens krāšņums brunču rakstos, apsnigušie lauki atmirdzēs villaines baltumā, līdz ar pirmajiem pavasaŗa vēstnešiem atlidos saviļņojums pakrūtē un pirkstgalos un rēnie vasaras saulstari, šķiet, iedzirkstīs pērļotos vainagus. Tas būs stāsts par atgriešanos mājās. Cauri gadalaikiem dejā.”

Aicinām ikvienam steidzīgi iegādāties biļetes uz šo vienreizējo koncertu – noteikti būs izpārdots. Baudīsim labāko no labākā tautas dejās. Lai top gadalaiki! Lai top “Līgo”!

Autors: Juris Ķeniņš
Foto: TDA "Līgo" Facebook konts
Publicēts sadarbībā ar lakrakstu "Latvija Amerikā"

Nedēļas lasītākās ziņas