Dalies:
26
Mar

Skatieties internetā jaunāko latviešu spēlfilmu “Piļsāta pi upis”

26
Mar
Skatieties internetā jaunāko latviešu spēlfilmu “Piļsāta pi upis”
Agnese Zeltiņa
  • 26. Mar. - 14. Apr. 2020, 00.00 - 00.00

Skatieties internetā jaunāko latviešu spēlfilmu “Piļsāta pi upis” 

Viestura Kairiša jaunākā spēlfilma “Pilsēta pie upes”, kuru kopš janvāra kinoteātros paspēja noskatīties apmēram 65 000 skatītāju, šobrīd pieejama platformā Vimeo on Demand (on demand - nozīmē nopirkt biļeti, tāpat kā kinoteātrī, toties filma tad pieejama veselas 48 stundas). 

Filma Piļsāta pi upis ir dzīvi apliecinošs kino par sarežģītu laika posmu Latvijas vēsturē, taču filmas tēmas – kā dzīvot neparedzamos apstākļos, līdzjūtība, bailes un drosme – ir svarīgas šodien ne mazāk kā toreiz," saka filmas producents Guntis Trekteris. 

Piļsāta pi upis ir attiecību stāsts uz pagājušā gadsimta 30.-40. gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Pirmo reizi vienā Latvijas filmā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas šajā laikā nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam. Galvenajās lomās – Dāvis Suharevskis, Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš, Brigita Cmuntova, Juozas Budraitis. Viesturs Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu.

Jaunu cilvēku attiecību stāsts uz vēsturisko notikumu fona turpina veiksmīgo ceļu pie skatītājiem arī laikā, kad kinoteātri ir slēgti, tā sniedzot iespēju ikvienam arī mājas apstākļos noskatīties jaunāko latviešu pilnmetrāžas filmu. 

Vairāk lasiet šeit.

Filma pieejama ŠEIT - vimeo, maksas pieeja paredz piekļuvi filmai 48 stundu periodā.

Nedēļas lasītākās ziņas