Dalies:
26
Jul

Saimnieču diena Freiburgā, Bērzainē, kopā ar Zirņiem

26
Jul
Saimnieču diena Freiburgā, Bērzainē, kopā ar Zirņiem
  • 26. Jul. - 28. Jul. 2019, 17.00 - 14.00

Uz Saimnieču dienas svinībām mēneša pēdējā nedēļas nogalē, sākot jau ar piektdienu - 26.-28. jūlijā aicina Latviešu kultūras centrs Bērzaine. 

Senāk tā sauca dienu, kad pirmoreiz galdā cēla jaunos kartupeļus un no jaunās ražas cepto rudzu maizi. Mūsdienās Saimnieču dienu svin 26. jūlijā, kad vārda diena ir Annai, Annijai un Ancei.

 

Lai rādītu savas dziedāšanas un ēstgatvošanas prasmes, uz Bērzaini speciāli no Zirņu pagasta Kurzemē brauks folkloras kopa Zirņi ar vadītāju Sarmu Ūpi priekšgalā.

Trīs dienas pēc kārtas viņi Bērzainē rādīs Latvijas pelēko zirņu kā latviešu nacionālā produkta pagatavošanas daudzveidību - gan tradicionālu, gan mūsdienīgi radošu. Būs arī iespēja baudīt Saldus novada Zirņu pagasta muzikālās tradīcijas, kā arī cimdu rakstu un krāsu mantojumu.

 

Piektdien, 26. jūlijā pl. 17.00-21.00:  tautasdziesmu programma Man māmiņa piesacīja, kā arī rokdarbu meistarklase Raksts, krāsa, materiāls un dūrainis kā latviskā identitāte. Tas nozīmē, ka varēs ne tikai sadziedāt, bet arī mācīties adīt cimdus un zeķes, klausīties stāstus par dzijām. Adīšanai būs iespēja iegādāties dziju un adāmadatas, bet, protams, varēs ņemt līdzi arī savas. Bērni varēs adīt, ko vienkāršāku, piemēram, šallīti. 

 

Sestdien, 27. jūlijā 17.00-21.00: kulinārā mantojuma meistarklase Zirnis parastais un mūsdienīgais. Viss ritēs par un ap zirņiem, tiks gatavoti dažādi zirņu ēdieni, piemēram, pīrāgi ar speķa un zirņu pildījumu. Tāpat turpināsies rokdarbu meistarklase ar adīšanu un adīšanas sarunām.

 

Svētdien, 28. jūlijā pl. 10.00-14.00: visa iepriekšējā turpinājums un vēl īstā siera siešanas meistarklase. Tas nozīmē, ka no latviešu biezpiena sies gan tradicionālo ķimeņu sieru, gan arī sieru ar mūsdienīgām piedevām. Un, protams - būs arī rotaļas un dziesmas. 

 

Kurzemes delegāciju vadīs Zirņu pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Valdis Gūtmanis. Bērzaines nama saimniece Inese Avena pamatoti lepojas, ka mēneša laikā viņš jau būs ceturtais pagasta pārvaldes vadītājs, kas no Latvijas viesojas Bērzainē.

 

Latviešu centrs un viesu nams Bērzains būs priecīgs Jūs uzņemt un kopā svinēt Saimnieču dienu! Varat braukt gan uz vienu dienu, gan visām trijām.

Bērzaine piedāvās labākās istabiņas par izdevīgāko cenu! Varbūt vēlaties atpūsties nedēļu? Varat rēķināties ar papildus 20 % atlaidi!

Biroja tālr: +49 (0) 761 53340

Mob.: +49 (0) 176 555 53340

E-pasts: berzaine@latviesi.com

Adrese: Leinhaldenweg 28,

79104, Freiburg, Deutschland

 

Nedēļas lasītākās ziņas