Dalies:
29
Sep

Pasaules latviešu kultūras konference Cēsīs

29
Sep
Pasaules latviešu kultūras konference Cēsīs
  • 29. Sep. - 01. Oct. 2019, 10.00 - 17.00

Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) uzsākusi reģistrāciju Pasaules latviešu kultūras konferencei, kas notiks laikā no 29. septembra līdz 1. oktobrim Cēsu koncertzālē notiks Pasaules latviešu kultūras konference, kuras galvenie rīkotāji ir Pasaules brīvo latviešu apvienība sadarbībā ar Kultūras ministriju un Cēsu pilsētas domi. Trīs dienu garumā pie viena diskusiju galda satiksies dažādu kultūras un mākslu nozaru personības, lai apspriestos par latviešiem aktuālo kultūrā kā Latvijā, tā ārvalstīs.

Diskusijās paredzēts uzrunāt trīs galveno tēmu lokus - latviskās identitātes nozīmi kultūrā, valodas vienotību un atšķirības, dziesmu un deju pieaugošo nozīmi latviskās kopības uzturēšanā ārpus Latvijas.

Konferenci kuplinās divi koncerti – vokāli simfoniskās un kora mūzikas. Koncerti būs bezmaksas, tajos klausītājiem būs iespēja dzirdēt unikālas programmas, kurās iekļauti izcilu pasaules latviešu komponistu darbi. “Mūsu identitāte, valoda, tradīcijas, dziesma, deja, mūzika, māksla,literatūra-mūsu kultūra dzīvo dažādās pasaules malās. Tomēr ir jābūt vietai, kur latvieši no visas pasaules satiekas, lai dalītos domās un pieredzē par mūsu tautai aktuālo un svarīgo,” saka konferences rīkotāji. Konferencei iespējams reģistrēties šeit: http://kulturaskonference.pbla.lv/

Nedēļas lasītākās ziņas