Dalies:
21
Oct

Latvijas kopstends izstādē "WETEX 2019" Apvienotajos Arābu Emirātos (Dubaijā)

21
Oct
Latvijas kopstends izstādē "WETEX 2019" Apvienotajos Arābu Emirātos (Dubaijā)
CC0
  • 21. Oct. - 23. Oct. 2019, 10.00 - 17.25

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai kopstendā starptautiskajā izstādē Water, Energy, Technology, and Environment Exhibition - WETEX 2019, kas norisināsies 2019. gada 21. – 23. oktobrī Apvienotajos Arābu Emirātos, Dubaijā!

Water, Energy, Technology, and Environment Exhibition ir lielākā ūdens, atjaunojamās enerģijas un vides tehnoloģiju izstāde Tuvo Austrumu reģionā, kas 2018. gadā pulcēja vairāk nekā 2000 dalībniekus no 53 valstīm un vairāk kā 40 000 apmeklētāju. Kopā ar izstādi notiek Pasaules Zaļās ekonomikas samits (World Green Economy Summit) un Dubai Solar Show. Tajos tiks prezentēti jaunākie atklājumi un tehnoloģijas saules un ilgtspējīgas enerģijas jomā, piedāvājot unikālu platformu partnerības veidošanai starp publisko un privāto sektoru, lai izstrādātu novatoriskus risinājumus. Izstādes rīkotājs ir Dubaijas elektroenerģijas un ūdens pārvalde (turpmāk tekstā – DEWA). Dubaijas valdnieka un Apvienoto Arābu Emirātu viceprezidenta/ministru prezidenta Šeiha Mohameda bin Rašida Al Maktuma vīzija, veidojot Dubaijas Tīrās enerģijas stratēģiju 2050, ir panākt, ka Dubaija kļūst par tīro enerģiju un zaļās ekonomikas globālo centru. Stratēģiju veido pieci pilāri: infrastruktūra, likumdošana, fondi, būvniecības kapacitāte un prasmes, un videi draudzīgu enerģiju kombinācija. Stratēģijas īstenošanas ietvaros tiks būvēt pasaulē lielākais solārās enerģijas parks ar kapacitāti saražot 5000MW līdz 2030. gadam un kopējām investīcijām 12 miljardi EUR. Stratēģijas ietvaros plānots izveidot arīdzan plašu Izpētes un attīstības centru, kas strādātu tādās jomās kā tīro enerģiju tehnoloģijas, droni, 3D printēšanas tehnoloģijas, uz solārās enerģijas balstīti atsāļošanas testa centri. Plānots, ka 122 miljoni EUR tiks investēti tikai izpētē saistībā ar viedo tīklu tehnoloģiju un saules enerģijas tehnoloģiju integrēšanu.

Piedalīties izstādē tiek aicināti Latvijas uzņēmumi, kas specializējas zaļo tehnoloģiju, attīrīšanas tehnoloģiju, atkritumu pārstrādes, atjaunojamās enerģijas, viedo tehnoloģiju, elektroenerģijas taupīšanas jomā utml.

Izstādē LIAA organizētajā kopstendā 9-18 m2 platībā, vieta tiek piedāvāta ne vairāk kā 6 dalībniekiem.

Vairāk informācijai par pašu pasākumu, iespējām un saturu, lūdzu, rakstiet: inga.ulmane@liaa.gov.lv

Nedēļas lasītākās ziņas