Dalies:
29
Mar

Latvijai un Baltijas valstīm veltīts simpozijs Toronto

29
Mar
Latvijai un Baltijas valstīm veltīts simpozijs Toronto
  • 29. Mar. 2019, 09.00 - 16.30

Toronto, Jorkas Universitātes Glendon kolledžas Starptautisko studiju programmas 29. martā 24. gadskārtējais simpozijs tiek veltīts Latvijai “Latvia: Past, Present, & Future”, runājot par šo Baltijas valsti un tās kaimiņiem globālā kontekstā.

Starptautisko studiju simpozija rīkotāji izvēlējušies šo temu, lai atzīmētu Latvijas valstiskuma simtgadi, tās bagāto vēsturi un kultūru, kā arī ciešo vienotību ar pārējām Baltijas valstīm.

Simpozijā eksperti, studenti un privātpersonas dalīsies domās par to, kā Latvija parādījusi sevi kā spēcīgu valsti gadsimta gaŗumā. Simpozijs arī pievērsīsies abām pārējām Baltijas valstīm. Diskusijās tiks pārrunāta Latvijas un Baltijas valstu loma starptautiskajā arēnā pašlaik un nākotnē.

Simpozija dalībmaksa $ 45 (studentiem, senioriem un militārpersonām $ 35), pērkot līdz 15. martam, $ 35, studentiem un militārpersonām $ 25. Tajā iekļauts:

- četras paneļdiskusijas: Latvijas dibināšanas vēsture, Uzņēmējdarbība un attīstība, NATO un militārās attiecības un Baltiešu kanadiešu mantojums. Paneļdiskusijās piedalīsies Gints Turlajs no Latvijas, Andris Ķesteris, Kārlis Vasarājs, Andres Kasekamp, Piret Noorhani, Alex Lanoszka, Frederick Peters, Brent Mackenzie, Stefanie von Hlatky un citi;

- pusdienas;

- divas galvenās uzrunas, vienu no tām teiks pulkvežleitnants Steve MacBeth, kas ir tikko atgriezies no Latvijas, kur bijis NATO paplašinātās kaujas grupas komandieris;

- tīklošanas iespējas ar Latvijas un Kanadas valdības pārstāvjiem, Kanadas vēstnieku Latvijā, Latvijas vēstnieku Kanadā, Goda konsulu Dienvidrietumontario, cienījamiem zinātniekiem, studentiem un latviešu kopienas pārstāvjiem;

- visu dienu būs skatāma izstāde “Sharing our Stories: The Baltic Diaspora at Home in Canada”.

Biļetes nopērkamas internetā http://latviasymposium.com/tickets vai īpašos simpozija līdzekļu vākšanas sarīkojumos, kas tiek izsludināti Facebook:https://www.facebook.com/latviasymposium/ un Instagram: @latviasymposium.

Simpozijs notiek Glendon College, York University (2275 Bayview Ave, North York, ON) piektdien, 29. martā pl. 9.00-16.30.