Dalies:
25
Oct

Latvija piedalīsies Helsinku grāmatu tirgū 2018

25
Oct
Latvija piedalīsies Helsinku grāmatu tirgū 2018
  • 25. Oct. 2018, 13.00 - 19.00

Helsinku grāmatu izstāde 2018

25.10. 13:00 - 13:30 Latvijā dzīvojošais somu žurnālists, vēsturnieks un karikatūrists Juka Rislaki (Jukka Rislakki) runās par savu jaunāko grāmatu Mullistusten mies. Elämää ja kohtaloita historian aallokossa (Pārmaiņu liecinieks. Par dzīvi un likteņiem vēstures līkločos): kautrīga zēna ceļš no Vidussomijas ciemata par augstu novērtētu žurnālistu, rakstnieku un karikatūristu. Krāsains laikmeta aculiecinieka stāstījums par 1960.-to gadu radikālisma pacēlumu un to, kāda bija par viskreisāko Helsingin Sanomat žurnālistu titulētā pieredze. Turpmākā rakstnieka karjera veda Rislaki aizstāvēt Baltijas valstis un Ukrainu pret Krievijas propagandu. 
Vieta: Suomenlinna

Izdevējs: Otava

Valoda: somu

25.10. 14:00-14:30

Ugunīgas sarunas par Saules kodolu

Johannas Sinisalo darbs Saules kodols ir tulkots daudzās valodās. Sarunā piedalīsies rakstniece un grāmatas tulkotājas Linda Dejdarova (Čehija), Maima Grīnberga (Latvija) un Lola Rogers (ASV).

Vieta: Töölö

Valoda: somu

25.10. 19:00-19:30

Par Sibīriju nerunā!

Personīgā pieredzē balstītajā romānā Pieci pirksti (somiski Viisi sormea) Māra Zālīte parāda padomju laiku lauku ciemata sabiedriskās un varas attiecības caur dzīvespriecīgas, ziņkārīgas meitenītes acīm. Bērna skatiens ir vaļsirdīgs, neuzpērkams un asredzīgs. Zālītes stāstījums ir spilgts, un dialogs - uzjautrinošs. Starp rindām slēpjas sirdi plosoši likteņi, kuru šausminošie notikumi pieauguša lasītāja apziņai trāpa  precīzi un sāpīgi. Kādēļ Sibīriju nedrīkst pat pieminēt? Kādēļ tas ir jāzin kā savi pieci pirksti? Sarunā piedalīsies tulkotāja Hilkka Koskela un Latvijas vēstniece Somijā Kristīne Našeniece.

Vieta: Töölö

Izdevējs: Arktinen banaani

Valoda: somu un latviešu

Nedēļas lasītākās ziņas