Dalies:
28
Nov

Latvija Amerikā: Latviešu mūzikas cildinājums Latvijas simtgadē Toronto

28
Nov
Latvija Amerikā: Latviešu mūzikas cildinājums Latvijas simtgadē Toronto
  • 28. Nov. 2018, 10.30 - 21.30

Pianists Pēteris Zariņš vienas dienas laikā atskaņos latviešu komponistu simts darbus

28. novembrī visas dienas gaŗumā, sākot no 10.30 līdz pat 21.30, ar nelieliem pārtraukumiem, Sv. Jāņa baznīcā Toronto skanēs latviešu komponistu simts darbi. Un tos izpildīs viens mākslinieks  pianists Pēteris Zariņš. Lūdzu Pēteri pastāstīt lasītājiem par šo interesanto mūzikālo piedzīvojumu.

“Latvija Amerikā”: Kā radās doma veidot šādu īpatnēju koncertu?

Pēteris Zariņš: Sarunās ar vietējiem mūziķiem šķita, ka varētu godināt Latvijas simtgadi vēl kuplāk. Runājām arī ar XV Latviešu dziesmu svētku Kanadā rīcības komiteju par mūzikas vakariem pirms nākošā gada jūlijā svētkiem, veidojot tādu mūzikālu ceļu ar svētkiem kā galapunktu.

LA: Tu vienmēr māki arī interesanti pastāstīt par to, ko spēlē. Vai šis ir iecerēts kā koncerts, vai vairāk kā lekcija?

P.Z.: Varētu teikt, ka kombinācija  īsumā paskaidrošu mūzikālo pieeju un žanru. Nebūs nekāda akadēmiska runa. Tas nebūs formāls koncerts, bet tāda draudzīga norise. Ieeja par brīvu, un klausītāji var nākt un iet, kad vien grib. Rītā, pēcpusdienā un vakarā skanēs citi darbi. Pat klātesošie klausītāji no programmas varēs izvēlēties, ko dzirdēt!

LA: Tomēr simts gabali ir ļoti daudz. Kā to varēsi paspēt un vai nenogursi?

P.Z.: Bez grūtībām varētu nospēlēt vieglus darbus vai tautas dziesmu apdares, bet būs plaša un dažāda programma. Būs virtuozi darbi, profesionāla līmeņa darbi, skaisti, bet ne tik prasīgi darbi, un arī jauki skolēnu gabali. Nu, enerģiju vajadzēs, bet ja mans bijušais mūzikas vēstures skolnieks Stewart Goodyear varēja vienā dienā nospēlēt visas 32 Bēthovena sonātes, tad varu šo ieceri veikt.

LA: Kuŗus komponistus varam sagaidīt?

P.Z.: Līdz šim sarakstā ir: Dace Aperāne, Ilze Arne, Emīls un Volfgangs Dārziņi, Rihards Dubra, Ēriks Ešenvalds, Lūcija Garūta, Nik Gotham, Romualds Jermaks, Jānis Ivanovs, Alfrēds Kalniņš, Tālivaldis un Juris Ķeniņi, Jānis Mediņš, Georgs Pelēcis, Pēteris Plakidis, Jānis Porietis, Imants Ramiņš, Lolita Ritmane, Ādolfs Skulte, Arnolds Šturms, Pēteris Vasks, Jāzeps Vītols. Varbūt nāks vēl klāt!

LA: Apsveicam par šo uzņēmību un novēlam labas sekmes un kuplu klausītāju pulku!

Foto: Publicitātes attēls
Publicēts sadarbībā ar laikrakstu "Latvija Amerikā"