Dalies:
17
May

Konference “Krievijā dzīvojošo latviešu ieguldījums Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanā” Sanktpēterburgā

17
May
  • 17. May. 2018, 16.00 - 18.00
17.maijā Sanktpēterburgā par godu Latvijas simtgadei notiks konference “Krievijā dzīvojošo latviešu ieguldījums Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanā”. Konferences programmā paredzētas daudzveidīgas lekcijas par tēmām, kas saistītas ar latviešu ieceļošanu un darbošanos Krievijā, t.sk. par studentu un biedrību darbību, inteliģences lomu un Latvijas valsts neatkarības dibināšanu, kā arī par latviešu mākslinieku darbību Krievijā.

Konferencē ar lasījumiem uzstāsies eksperti gan no Latvijas, gan no Krievijas – Dr.hist. Toms Ķikuts, Dr.iur. Elīna Grigore-Bāra, Dr.hist. Svetlana Rižakova, mākslas zinātniece Tatjana Zeļukina, Smoļenskas latviešu biedrības vadītāja Tatjana Černova un Sanktpēterburgas latviešu biedrības pārstāve Ērika Družiņina. To atklās Latviešu kongresa Krievijā priekšsēdētāja Lauma Vlasova, piedaloties Latvijas vēstniekam Krievijā Mārim Riekstiņam un ģenerālkonsulei Sanktpēterburgā Irinai Mangulei. Konferencē plāno piedalīties gandrīz visu latviešu biedrību pārstāvji no visas Krievijas.

Konferenci rīko Latvijas vēstniecība Krievijā, Latvijas Ģenerālkonsulātu Sanktpēterburgā, Pasaules Brīvo latviešu apvienību un Sanktpēterburgas latviešu biedrību un tā ir iekļauta Ārlietu ministrijas Latvijas simtgades svinību programmā.