Dalies:
18
Jan

Koncerts un latviešu danči ar Skaņumājas muzikantiem Melburnā

18
Jan
Koncerts un latviešu danči ar Skaņumājas muzikantiem Melburnā
Sidnejas un Melburnas Latviešu biedrības
  • 18. Jan. 2020, 14.00 - 18.00

Koncerts un latviešu danči ar Skaņumājas muzikantiem Melburnā

Skaņumājas muzikanti - Ilmārs Pumpurs, Sandra Lipska un Māra Raģe!

Sestdien, 18. janvārī, plkst. 14:00

Melburnas Latviešu namā 

Biļešu iegāde pie ieejas: Pieaugušie - 35$; pensionāri - 25$; bērni - 20$; līdz 6 gadiem ieeja bez maksas

Kontakti: Artūrs Landsbergs, 0413886835, artursla@gmail.com

Skaņumājas muzikanti kopā muzicē vairāk nekā piecpadsmit gadus, bet kā neatkarīga apvienība kopā ir no 2016. gada. Mūsu spēlētie instrumenti - vijole, Vīnes tipa ermoņikas, mandolīna, pogu cītara un bubyns un spēlētais repertuārs reprezentē 19. gs beigu un 20. gs sākuma populāro mūziku. Ar savu darbību popularizējam dažādus Latvijas teritorijā spēlētos instrumentus un to spēlēs tradīcijas. Grupas repertuārā ir ne tikai mūzika un dziesmas, bet arī daudz dažādu rotaļu un danču, ko mācīt citiem. Līdztekus spēlēšanai stāstām un rādām šos instrumentus gan skolās, pansionātos, gan citiem zinātkāriem cilvēkiem. Aktīvi darbojamies arī dažādos projektos, kas saistīti ar ārvalstīs dzīvojošajiem latviešiem. 

Māra Raģe (vijole) - lai arī ar matemātiska novirziena izglītību, bet ar spēcīgu interesi par tradīcijām, latviešu folkloru, dziesmām, dejām un rotaļām. Muzicē no 10 gadu vecuma, sākot ar kokles spēli, turpinot ar stabuli, tradicionālo vijoļspēli, akordeonu, ermoņikām, basīti. Ilgstoši darbojusies dažādās folkloras kopās, šobrīd strādā par skolotāju, krietnu daļu laika velta ģimenei un Skaņumājas muzikantiem, aktīvi darbojos bēnru un jauniešu nometnēs kā instrumentu spēles skolotāja. 

Sandra Lipska (pogu cītara, bubyns) - biedrības Skaņumāja projektu vadītāja, aktīvi darbojas, lai iedzīvinātu un popularizētu Krapē izveidoto tautas mūzikas instrumentu muzeju-ekspozīciju, organizē tautas mūzikas instrumentu apmācības kursus Skrīveros, kuri paredzēti pieaugušiem cilvēkiem, lai apgūtu dažāda veida tradicionālo instrumentu spēli. Vadījusi apjomīgu projektu par tradicionālo instrumentu spēles pašmācības grāmatām. Brīžos, kad nespēlē, rokās veikli zib adāmadatas un veido fantastiskus cimdu un zeķu rakstus. Kā skolotāja darbojusies dažādās bērnu un jauniešu tradicionālās muzicēšanas nometnēs. 

Ilmārs Pumpurs (ermoņikas, mandolīna) - entomuzikologs, Skaņumājas radošā dvēsele. Lasa dažādas lekcijas par nemateriālo kultūras mantojumu, īpaši mīļas tēmas par tradicionālajiem instrumentiem. Autors un līdzautors vairākām e-grāmatām, kas veidotas tradicionālo instrumentu spēles apguvei pašmācībā. Dokumentējis, atjaunojis un uztur vairāku mūzikas instrumentu spēles tradīciju, gatavo un labo arī mūzikas instrumentus - cītaras, cimboles u.c.. Pēdējos gadus strādājis arī kā nozares eksperts Latvijas Nacionālajā kultūras centrā, Valsts kultūrkapitāla fondā un citur. Kā skolotājs un lektors darbojies dažādās tradicionālās muzicēšanas nometnēs, semināros un cita veida pasākumos. 

Daži video ar uzstāšanos: 

https://www.facebook.com/Australia3x3/videos/801751326961089/?modal=admin_to do_tour 

https://www.youtube.com/watch?v=aumJxGrmk6A https://www.youtube.com/watch?v=6tLIJ6lYw9A&t=16s 

www.muzikanti.lv - biedrības Skaņumājas lapa.

 

Nedēļas lasītākās ziņas