Dalies:
15
Jun

Jāņu ielīgošana brīvdabas un mūzikas pasākumā "Jāņu festivāls 2018" Anglijā

15
Jun
Jāņu ielīgošana brīvdabas un mūzikas pasākumā "Jāņu festivāls 2018" Anglijā
  • 15. Jun. - 17. Jun. 2018, 12.00 - 18.00
Pēdējos gados par lielāko ārzemju latviešu kopā sanākšanu visā pasaulē dēvētajā pasākumā - «Jāņu festivāls 2018» Lielbritānijā, uzstāsies mūziķi no Latvijas - Andris Kivičs, reperis Ozols, dziedātājs un dīdžejs Roberts Gobziņš, grupas «Transleiteris», «Astro’n’ out» un leģendārā atmodas laiku rokgrupa «Pērkons» ar rokmūziķi un dziesminieci Ievu Akurateri un komponistu Juri Kulakovu, kuri šogad atzīmē savu 60. gadu jubileju, priekšgalā. Festivālā uzstāsies arī pazīstamā Londonas latviešu folkpopa grupa «Austrumkalns», šlāgermūzikas virtuozi «Mazie rakari», dīdžeji Vento un Erminass.

Lielākās vasaras saulgriežu svinības latviešiem ārzemēs, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju, šogad kārtējo reizi notiks Lielbritānijā. Jau septīto gadu pēc kārtas, Lielbritānijas latviešu apvienība «Bērzes Strazdi» tradicionāli organizē trīs dienu ilgu, brīvdabas un mūzikas festivālu «Jāņu festivāls – 2018», kas šogad noritēs no 15. līdz 17. jūnijam Anglijas latviešu vienīgā lauku īpašuma, fonda «Daugavas Vanagi» muižas - «Straumēni», teritorijā.

«Jāņu festivāls 2018», kurš šogad norit Latvijas simtgades zīmē, svinīgi atklās Latvijas vēstniece Lielbritānijā Baiba Braže un apsveikuma koncerts «Es esmu Latvija!». Festivāla pirmās dienas vakarā uz lielās skatuves, pirms saviem 60 gadu jubilejas koncertiem Latvijas simtgades svētku rudenī Latvijā, kāps Ieva Akuratere un Juris Kulakovs kopā ar atmodas laika leģendāro rokgrupu «Pērkons». Festivāla apmeklētājiem naktī būs atvērta arī disko telts, kur uzstāsies atraktīvais duets «Transleiteris» ar saviem latviskotajiem pasaules mūzikas superhitiem, bet ar jautrām dziesmām un aktīvām dejām pie pults būs DJ Vento.

Festivāla otrajā dienā, 16. jūnijā, lielā skatuve ar dažādām izklaidēm būs mūziķa, dziedātāja un šovmeņa Roberta Gobziņa rīcībā, bet vakarā uz skatuves kāps mūziķis Andris Kivičs ar solokoncertu un ar savas daiļrades slavenākajiem hitiem - pazīstamā latviešu poproka grupa «Astro’n’out», kura šogad atzīmē savas pastāvēšanas 15 gadu jubileju. Uz mazās skatuves disko teltī koncertēs reperis Ozols, bet vēlāk, populārie latviešu dīdžeji DJ Vento un DJ Erminass ar lustīgu ballīti izklaidēs līgotājus līdz pirmajai rītausmai.

Arī šogad trīs dienu ilgais mūzikas un kultūras brīvdabas festivāls piedāvās daudzveidīgu programmu, kas piemērota visdažādākajām latviešu kopienas pārstāvju paaudzēm un gaumēm. Tajā darbosies tradicionālās kultūras un tradīciju programma lieliem un maziem «LĪGO SĒTAS», kas ar interaktīvo un radošo meistardarbnīcu palīdzību rūpēsies par Jāņu svinēšanas un citu latvisko tradīciju iepazīšanu un praktizēšanu. Jauniešiem, festivālā ietvaros, notiks latviešu tradīciju, vides un aktīva dzīvesveida izzināšanas pasākums «Leģenda par Nameja gredzenu», bet vecākiem - latviešu darba tikumu, talantu un erudīcijas konkurss «Latviešu saime Lielbritānijā 2018».

Atzīmējot vasaras saulgriežus un Latvijas simtgadi, «Jāņu festivāls 2018» notiks arī latviešu tautas deju kopu, folkloras un muzikālo kopu lielkoncerts, Londonas latviešu folkpopa grupas «Austrumkalns» akustiskais nakts koncerts mežā, Latvijas simtgades kino programmas filmu pirmizrādes un amatnieku tirdziņš. Būs arī iespēja piedalīties tradicionālās latviešu sporta spēlēs, Jāņu lielā ugunskura kopīgā iedegšanā, apdejošanā un apdziedāšanā. Neiztrūkstošas grandiozā vasaras pasākuma izklaides ir arī iepazīšanās spēles, piepūšamo atrakciju arēna un putu baseina ballīte.

Pasākums notiek ar LR Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu, kā arī Latvijas vēstniecības Lielbritānijā, Latviešu Nacionālās Padomes Lielbritānijā, Eiropas Latviešu Apvienības, Daugavas Vanagu fonds, «Owl Financial», «Cēsu alus», «Mario Furniture», «LED Designer», «HockeyJam.co.uk», «Taylor’s Consumables Ltd» un piepūšamo atrakciju nodrošinātāja «Fun 4 U Bouncy Castle», atbalstu.

Informatīvi atbalsta: «Latviansinuk.co.uk», «1FMedia», «Latviesi.com», «latviešiem.co.uk», «Anglo Baltic News», laikraksts «Brīva Latvija», video tiešraides platformas «Tauta», «Lincolnshire LV», «IBF entertainment», «IBF.lv», «Latvieši UK Facebook grupa», «Courier4You», «LatGo», «Sirdī Brīvie UK».


Līdz festivāla dienai - trīs dienu biļete bez telts vietas maksā– 40 GBP, ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1 bērns/i) – 60 GBP, sestdienas biļete 35GBP. Bērniem līdz 14 gadu vecumam (ieskaitot) – ieeja par brīvu, jauniešiem no 15 gadu vecuma 25GBP. Telts vietas cena iegādei uz vietas – 10 GBP, dzīvojamās mājas/piekabes – 50 GBP.

Vairāk informācijas par pasākumu:

Telefons: 07703611883
E-pasts: info@strazdi.co.uk