Dalies:
30
Mar

Interesenti Zviedrijā varēs kārtot Valsts valodas prasmes pārbaudi

30
Mar
Interesenti Zviedrijā varēs kārtot Valsts valodas prasmes pārbaudi
  • 30. Mar. 2019, 09.00 - 17.00

Sestdien, 30. martā, Stokholmas jauniešu klubs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) Latvijā piedāvā iespēju skolēniem un studentiem, kā arī citiem interesentiem Zviedrijā pārbaudīt latviešu valodas zināšanas, kārtojot Valsts valodas prasmes pārbaudi.

Valsts valodas prasmes pārbaudes uzdevums ir novērtēt personas latviešu valodas prasmes līmeni. Valsts valodas zināšanu apjoms tiek iedalīts trīs valodas prasmes līmeņos: A - pamata līmenis, B -vidējais līmenis, C - augstākais līmenis.  Valsts valodas prasmes pārbaudē ir divas daļas - mutvārdu un rakstveida. Par sekmīgi nokārtotu valsts valodas prasmes pārbaudi, persona saņem valsts valodas prasmes apliecību, kuru var izmantot, piemēram, stājoties augstskolā Latvijā, piesakoties darbā vai arī kārtojot Latvijas pilsonību. Valsts valodas prasmes pārbaudes eksaminatori būs no Latvijas, no Valsts izglītības centra.

Stokholmas Jauniešu klubs piedāvā arī iespēju pirms pārbaudes kārtošanas piedalīties konsultācijās un veikt pārbaudes testus.

Ja Tev ir interese kārtot Valsts valodas pārbaudi vai arī vēlies uzzināt vairāk par šo iespēju, sazinies ar
Ilzi Jundzi-Lundegrani
070-8979758
ilze.jundze.lundegran@stockholm.se

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas