Dalies:
11
Dec

Grāmatas "Ar vieglu skrāpējumu ādā" atvēršanas svētki

11
Dec
Grāmatas "Ar vieglu skrāpējumu ādā" atvēršanas svētki
  • 11. Dec. 2019, 17.30 - 20.00

Grāmatas " Ar vieglu skrāpējumu sirdī" atvēršanas svētki.

11.12.2019 plkst 17:30

Izdevniecības AMINORI telpās, K. Valdemārā ielā 69

 

Dita Lūriņa Ar vieglu skrāpējumu ādā

Izdevniecības Aminori pirmā grāmata jaunajā sērijā Dzejas teātris.

Grāmatā Ar vieglu skrāpējumu ādā apkopota vairāk nekā 20 dažādu autoru dzeja, kas tuva un nozīmīga Nacionālā teātra aktrisei Ditai Lūriņai. Krājumu papildina sarunas ar Ditu par dzeju un dzīvi, kā arī poētiski sirreāls fotostāsts naksnīgā teātrī. 

Dzejas teātris ir jauna, oriģināla grāmatu sērija, kuras misija ir iemūžināt grāmatu lapās skatītāju tik iemīļotos aktieru dzejas vakarus. Teātris ir gaistoša māksla. Ditas Lūriņas  Dzejas teātra grāmata ir mēģinājums fiksēt mirkli, lai izbaudītu to ilgāk. To caurvij sarunas ar autori – aktrises pārdomas par izvēlēto dzeju rada klātbūtnes izjūtu, trauslu, intīmu noskaņu un ļauj lasītājam ieraudzīt katru no šiem dzejoļiem, iespējams, dzeju vispār, pilnīgi no jauna.

“Patiesība mums visiem ir pieejama,” saka Dita, “taču dzejnieks pēkšņi ļauj pārlēkt tūkstoš soļiem. Jo viņš tos ir jau nogājis. Viņš aizmet mūs tālāk. Un pēkšņi no sava ikdienības punkta vai no sava iestrēguma punkta… mums vienkārši ir biļete! Lūdzu! Lido pāri!”

Viena no pirmajām grāmatas lasītājām, Kultūras akadēmijas profesore Aina Matīsa, Ditas pedagoģe, saka: “Šajā krājumā iekļautais E. Veidenbauma četru rindu dzejolis atgādina, ka ne visi cilvēki tiecas un saprot dzejas valodu. Aktrise Dita Lūriņa ar lielu pietāti un smalkjūtību tuvojas dzejas pasaulei un ļauj mums ielūkoties poēzijā ietvertajā domu bagātībā ar aktrises redzējumu. Ditas Lūriņas aicināti, dosimies pie grāmatu plauktiem un ļausimies, lai dzeja uzrunā katru no mums.” 

Izdevniecība Aminori uzsākusi darbību 2018. gadā, izdodot bagātīgi ilustrētu mākslas grāmatu Sarunas ar Juri Jurjānu. Apgāds turpina izdot oriģināla satura grāmatas – krustvārdu mīklu grāmata Atmini Latviju, Viktora Freiberga Kinomāna slimības vēsture, netradicionāls ceļvedis Rīga no mākslinieka lidojuma trīs valodās, grāmata bērniem Dzejnieks un smarža. 

Grāmata Ar vieglu skrāpējumu ādā pieejama Aminori salonā Valdemāra ielā 69, Rīgā, kā arī grāmatnīcās jau no 22. novembra. 

Nosaukums: Dita Lūriņa. Ar vieglu skrāpējumu ādā

Sērija: Dzejas teātris

Sarunas ar Ditu Lūriņu un dzejas sakārtojums: Sandra Dambiniece

Fotogrāfs: Oļegs Zernovs

Māksliniece: Anna Aizsilniece

Izdevniecība Aminori, 2019, 207 lpp.

Kontaktpersona:

Baiba Bajindire, tālr. 20139096, e-pasts baiba@aminori.lv

 

Nedēļas lasītākās ziņas