Dalies:
17
May

Globālais latvietis. 21. gadsimts: Reemigrantu iesaistīšanās uzņēmējdarbībā Latvijā

17
May
Globālais latvietis. 21. gadsimts: Reemigrantu iesaistīšanās uzņēmējdarbībā Latvijā
Foto: CC0 licence
  • 17. May. 2019, 15.05 - 16.00

Cik aktīvi reemigranti iesaistās uzņēmējdarbībā Latvijā? Kāpēc 2018.gadā Latgales un Rīgas plānošanas reģionā netika atbalstīta neviens no grantu programmas pieteikumiem? Uzņēmēju pieredze un valsts iestāžu darbinieku skaidrojumi raidījumā Globālais latvietis. 21.gadsimts. Raidījuma viesi: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Reģionālās politikas departamenta vadītājs Raivis Bremšmits, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs, uzņēmuma „Vistiņ klāt jeb BER FOOD” viena no izveidotājām Brocēnos Liene Vekļuka, kura Latvijā atgriezusies no Īrijas, un Jekaterina Menerte, jaunā uzņēmēja, kas nodarbojas ar viesnīcu biznesu un tūrismu Alūksnes apkārtnē. Latvijā viņa atgriezusies no Spānijas.

Sazināmies arī ar Latgales reģionālo remigrācijas koordinatori Astrīdu Leščinsku, kura ieskicē problēmas, ar kurām saskaras reemigranti cenšoties iekļauties biznesa vidē Latvijā.

Sazināmies arī ar Kasparu Elartu, kurš iepazīstina ar savu pieredzes stāstu. Viņš pēc desmit Nīderlandē aizvadītiem gadiem tagad jau trešo gadu ir Dobeles novadā Auru pagastā, kur nodarbojas ar koka iepakojuma kastu, industriālo palešu un bortu ražošanu.

Raidījumu klausies šeit!

Nedēļas lasītākās ziņas