Dalies:
13
Jun

Filmas "Mērijas ceļojums" ekranizējums un saruna par Grosvaldu dzimtas pētniecību

13
Jun
Filmas "Mērijas ceļojums" ekranizējums un saruna par Grosvaldu dzimtas pētniecību
  • 13. Jun. 2019, 18.00 - 21.00

Latvijas vēstniecība Zviedrijā ielūdz uz filmas "Mērijas ceļojums" noskatīšanos un sarunu par Grosvaldu dzimtas pētniecību 13. jūnijā pl. 18.00 vēstniecības telpās Odengatan 5.
 
Pēc filmas noskatīšanās – saruna par filmu un turpmāko darbu, vācot kopā un ceļot gaismā dažādās pasaules valstīs un privātās glabātuvēs izkaisīto Grosvaldu dzimtas mantojumu, kas daudzos un dažādos veidos atstājis savas zīmes Latvijas valsts veidošanās gaitā. 
Būs iespēja uzzināt par topošo izstādi Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, kas būs veltīta Grosvaldu dzimtai, kurai piederēja arī filmas galvenā varone Mērija Grīnberga.
 
Sarunā piedalīsies filmas režisore Kristīne Želve, kā arī arī Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja kuratore Ieva Kalnača, izstādes māksliniece Ieva Stūre un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Eva Eglāja Kristsone.
 
Kristīnes Želves filma balstīta uz Latvijas vēsturē nozīmīgās Grosvaldu dzimtas pārstāves Mērijas Grīnbergas vecākās dienasgrāmatām, kurās portretēts dzimtas liktenis no 20.gadsimta sākuma līdz dziļiem padomju laikiem un viņas meitas Mērijas dzīves gājumu. Cauri dramatiskai laikmetu maiņai abas Mērijas iznesa uzticību dzimtenei, mākslai un pienākumam. Filma ir stāsts par neafišētu varoņdarbu, par piepildītu dzīvi ārēji necilā liktenī.
 
Informācija par filmu: https://www.filmas.lv/movie/3907/
 
Filmas treileri: https://www.youtube.com/watch?v=ZOEPCEWL6d4, https://www.youtube.com/watch?v=TwCYILDOivg
 
Informācija par filmu Facebook: https://www.facebook.com/pages/category/Movie/M%C4%93rijas-ce%C4%BCojums-314375735563793/

Nedēļas lasītākās ziņas