Dalies:
14
Nov

Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienība rīko Latvijas valsts simtgadei veltītu kongresu

14
Nov
Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienība rīko Latvijas valsts simtgadei veltītu  kongresu
  • 14. Nov. - 15. Nov. 2018, 09.00 - 18.00
Ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu Dienvidamerikas un Karību latviešu apvienība (DAKLA) rīko Latvijas valsts simtgadei veltītu  kongresu, kas norisināsies š.g. 14. un 15. novembrī Novaodesā, Brazīlijā. Kongresu ar savu klātbūtni pagodinās LR Diasporas vēstnieks Atis Sjanīts, informē DAKLA priekšsēdētāja un Brazīlijas Latviešu kultūras apvienības Kultūras nozares vadītāja Renāte Albrehta.
 
2018.gads – Latvijas valsts simtgades gads. Arī DAKLA un tās biedrorganizācijas Brazīlijas Latviešu Kultūras apvienības (BLKA) aktivitātes ir pagājušas zem simtgades zīmes. Svinot kopā ar Latviju un izdzīvojot simtgades saukli “Es esmu Latvija” nonācām pie secinājuma, ka lielākā dāvana Latvijai un mums pašiem – latviešiem Dienvidamerikā, būtu mūsu pašu pašapziņas celšana un apzinšanās –
 
Kas mēs esam? Kā mums klājas? Kāda ir mūsu nākotne?
 
Šāda motīva vadīti vairāk kā desmit dažādu latviešu kopienu pārstāvji no Brazīlijas, Argentīnas un Venecuēlas 14. novembrī pulcēsies pie viena sarunu galda, lai pārrunātu latviešu kopienu aktualitātes, vajadzības un nākotnes vīziju. Izstrādātu vienotu komunikāciju sistēmu un pārrunātu iespējamos sadarbības veidus un virzienus gan ar Latvijas valsti gan savstarpēji. Sēde sāksies pulksten 9:00 no rīta, Novaodesas Pilsētas teātrī, Brazīlijā.
 
15. novembrī 9:00 no rīta Novaodesas pilsētas teātrī  sāksies konference – Es esmu Latvija [Dienvidamerikā], kurā ar saviem priekšlasījumiem par Dienvidamerikas latviešu vēsturi, nozīmīgākajām aktivitātēm un šībrīža aktualitātēm uzstāsies pieaicinātie viesi no Latvijas, Brazīlijas, Venecuēlas un Argentīnas. Konference ir atvērta visiem interesentiem. Priekšlasījumi tiks veikti latviešu, angļu un portugāļu valodās.
 
Konferenci ar uzrunu Dienvidamerikas latviešiem atklās LR Diasporas vēstnieks Atis Sjanīts. Konferences laikā arī tiks prezentēti Latviešu skaitīšanas akcijas Brazīlijā rezultāti. Akcija norisinājās no 2018.gada maija līdz novembrim.
 
Vairāk par DAKLA kongresu un pilnu priekšlasījumu programmu var atrast šeit.