Dalies:
18
Apr

Debate: “Latviešu paaudzes Rietumos: vēsturē un tagadnē”

18
Apr
Debate: “Latviešu paaudzes Rietumos: vēsturē un tagadnē”
  • 18. Apr. 2019, 16.00 - 18.00

Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas Mutvārdu vēstures nodaļas pētnieki aicina uz zinātniskām pēcpusdienām Friča Forstmaņa foto izstādē “Latviešu trimdas paaudzes Zviedrijā” LU Bibliotēkā Kalpaka bulvārī 4.

Otrajā zinātniskajā pēcpusdienā notiks debate "Latviešu paaudzes Rietumos: vēsturē un tagadnē”, kurā aicināti piedalīties dažādu trimdas paaudžu pārstāvji, kas tagad dzīvo un strādā Latvijā, kā arī pētnieki.

Diskusijā paredzēts apspriest paaudžu identitāti latviešu diasporās Rietumu pasaulē, hronoloģiski tverot laika periodu no 1945. gada līdz mūsdienām. Skaidrosim, kādā veidā formējas paaudzes jēdziens un kas nosaka piederības izjūtu paaudzei, vai kultūras atmiņa un paradumi var būt dzīvais saistauds, kas vēl pēc daudzu paaudžu maiņas uztur piederības apziņu mantotajām kultūras tradīcijām.

Diskusijas dalībnieki varēs dalīties jēdziena paaudze izpratnē no dažādiem aspektiem, iztirzājot kopīgo un atšķirīgo latviešu trimdai pēckara gados un izceļotājiem no Latvijas pēc 1991. gada, nozīmīgākos faktorus latviskuma uzturēšanā un nacionālo vērtību saglabāšanā, kā arī daudziem citiem jautājumiem.

Zinātniskās pēcpusdienas norisināsies LU Bilotēkas Kalpaka bulvārī 4, 108 telpā, kur dalībniekiem pēdējo nedēļu būs iespēja arī iepazīties ar F. Forstmaņa fotoizstādi.

 

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas