Dalies:
29
Jul

Aicinām pieteikties uz papildus vietām 3x3 saietā Latviešu centrā Bērzaine, Dienvidvācijā!

29
Jul
Aicinām pieteikties uz papildus vietām 3x3 saietā Latviešu centrā Bērzaine, Dienvidvācijā!
  • 29. Jul. - 05. Aug. 2018, 15.00 - 14.00

Latviešu centrā Bērzaine, Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā, no 2018.gada 29. jūlija līdz 5. augustam notiks pasaules latviešu ģimeņu saiets 3x3, kas Viduseiropā atgriezīsies pēc vairāk kā 25 gadu pārtraukuma, kad 3x3 notika pie Austra Graša Abrenes pilī, Francijā.

Starp daudzām lieliskām iespējām, ko darīt Latvijas simtgades gadā, tieši Bērzaines 3x3 Tavai ģimenei varētu būt viens no interesantākajiem piedzīvojumiem. Arī pirmajā 3x3 Vācijā tā mērķi un vadlīnijas būs tāpat kā pārējiem saietiem 3x3 kustībā ASV, Austrālijā, Lielbritānijā, Īrijā un Latvijā, jo esam viena saime, lai kurā pasaules malā nebūtu! 3×3 tiek rīkotas visu vecumu latviešiem no visiem kontinentiem, lai padziļinātu un paplašinātu latviskās zināšanas, stiprinātu latviskas ģimenes, sekmētu latviskas draudzības un veicinātu latvisku kopības izjūtu.

3x3 Bērzainē vadīs Inese Avena, Āris Avens un Indulis Bērziņš. Inese ir Bērzaines saimniece un vadījusi četrus 3x3 Latvijā - Mazsalacā un Neretā. Āris kā Bērzaines saimnieks rūpēsies, lai dalībniekiem viss ar sadzīviskām lietām būtu kārtībā, t.sk., ūdens uz galvas tecētu, kad vajag, un netecētu, kad nevajag. Savukārt Indulis pats par sevi saka, ka ir izaudzis 3x3 un šobrīd vada interneta portālu Latviesi.com un aktīvi strādā organizācijās Daugavas Vanagi Vācijā, Eiropas Latviešu apvienībā un Pasaules Brīvo latviešu apvienībā, lai 3x3 iegūtās zināšanas palīdzētu nodot tālāk arī nākamajām paaudzēm un latviešiem visā pasaulē.

Bērzaine, kas nu jau vairāk nekā 65 gadus pieder latviešu organizācijai Daugavas Vanagi Vācijā, ir īsta mazā Latvija, kur iegriezties ikvienam ceļiniekam. Bērzaines senā viesu māja, kas sākotnēji bija domāta kā latviešu kara invalīdu mītne, pakāpeniski ir pārvērtusies mūsdienīgā viesu namā. No Bērzaines pakalniem paveras pasakaini skati uz Švarcvaldes, Kaizerštūla un Elzasas kalniem un ielejām. Ar vairāk nekā 5 hektāru platību Bērzaine ir brīnišķīgi skaista vieta latviešu kopā sanākšanām. Ceturtdien, ekskursiju dienā, būs iespējams izbaudīt vienu no daudzajām apkārtnes brīnišķīgajām iespējām - Europark; Zentas Mauriņas pēdas Bad Krozingen un termālos baseinus; Švarcvaldes kalnus un ielejas; Elzasas vīna ceļa gleznainās pilsētas, majestātisko pili Hoh-Kēnigsburga, putnu šovu Ērgļu parkā un mērkaķu parku Kincheimā; Pasakaino puķu salu Mainau un Eiropās lielāko ūdenskritumu Rheinfal Šveicē.

Pašiem mazākajiem katru dienu notiks bēbīšu skoliņa. Bērniem no 3 līdz 7 gadu vecumam būs iespējams piedalīties Sprīdīšu skoliņā.

Dalībnieki visu nedēļu katrs varēs piedalīties divās ievirzēs. Sākot no 7 gadu vecuma, būs vilku mācība, koklēšana, danču soļi un dejas pamati ģimenēm ar bērniem, leļļu teātris un masku radošās darbnīcas, folklora un tautasdziesmas ģimenēm ar bērniem, latviskās gadskārtas.

Dalībnieki, sākot no 13 gadu vecuma, varēs izvēlēties šādas ievirzes: ģimenes seminārs, kur īpašu vērību pievērsīs dzīvei divkultūru vidē, latviskā virtuve jeb latviešu ēdieni pasaulē, vārda spēks un pļavas mācība - zāļu sievas zelta padomi, rakstaino celaiņu aušana, notis un dziedāšana, Maizes dēlīšu un citu koka priekšmetu gatavošana,  Būs ievirze ģimenes locekļiem, kas nav latvieši, lai tie varētu tuvāk iepazīt latviskās tradīcijas, apspriest kopīgos izaicinājumus (piemēram, "kāpēc latvieši vienmēr dzied, arī ārpus dušas?" un "vai jūsu dārzā arī visos stūros aug dilles?").

Pievakarē katru dienu varēs piedalīties citā nodarbē- gatavot dāvanas pašu rokām vai rotas no dabas materiāliem, gleznot, pīt vainagus, adīt, sportot (novuss, badmintons, izjādes ar zirgiem un ponijiem, zolīte u.c.), kā arī jauniešiem būs iespējams apgūt kursus žurnālistikā un filmēšanā, montēšanā, publicēšanā ar viedtālruņiem. Pievakaras aktivitāšu programmu ir papildinājusi iespēja Agritas Krieviņas vadībā darināt pastalas!

Būs arī danči, nīkšana, dziedāšana un vakarēšana pie tējas. 

Lai Bērzainē ieliktu labus pamatus 3x3 kustībai Viduseiropā, ieviržu vadīšanu šobrīd apstiprinājuši lektori ar ilggadēju pieredzi: Līga Ruperte, Māra Tupese, Inese un Jānis Atis Krūmiņi, Austris Grasis un Ieva Freinberga, Ingus un Egija Krūmiņi, Laila un Jānis Kirmuškas, Vita Timermane-Moora, Līga Reitere, Rozīte Katrīna Spīča, Uldis Siliņš un Agrita Krieviņa. 

Dalību apstiprinājusi arī Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde. Saietam piesaistīti arī citi pieredzējuši lektori un savas jomas profesionāļi no Latvijas un latviešu kopienām Eiropā: tie būs Mārtiņš Sirmais, Vinija Folkmane, Aiga Ožehovska, Inta Paulsone, Antra Gūtmane u.c. Saieta TV nodrošinās Juris Sējāns, avīzes izdošanu organizēs Daiga un Aldis Bitinieki. Saieta laikā Monta un Armands Jakoveli filmēs materiālu dokumentālajai filmai par 3x3.

Saietā aicinātas pieteikties kā ģimenes tā individuāli dalībnieki no Vācijas, Centrāleiropas un visas pasaules. Organizatori priecāsies par dalībnieku apņēmību Bērzaines 3x3 iegūt pieredzi un zināšanas, lai jau šajā saietā vai nākamajos gados paši varētu uzņemties kādas ievirzes vadīšanu vai strādāt nākamo saietu darba grupās!

Dalības maksa vienai personai ir 290 eiro, bērniem līdz 7 gadu vecumam - puscena. Bērniem līdz 2 gadu vecumam par dalību nav jāmaksā. Dalības maksa kodolģimenei (vecāki ar nepilngadīgiem bērniem) nepārsniedz 700 eiro par visiem dalībniekiem. Šī summa sedz piedalīšanos visās nometnes nodarbībās, apmešanos gultās vai matracīšos Latviešu centra un viesu nama Bērzaine telpās un ēdināšanu - brokastis, pusdienas un vakariņas. Ja dalībnieki nevēlas nakšņot Bērzainē, tad cena vienai personai- 190 eiro, bērnam līdz 7 gadiem -90 eiro.

Rīkotāji aicina dalībniekus pieteikties par brīvprātīgiem palīgiem maiņās palīdzēt virtuvē pie kādas no ēdienreizēm. Brīvprātīgajiem palīgiem jāmaksā puse no dalības maksas.

Pieteikuma vēstuli sūtiet uz 3x3@latviesi.com, kurā lūdzu, pastāstiet, kādēļ esiet nolēmuši piedalīties 3x3 saietā un kādu pienesumu Tu un Tavi ģimenes locekļi būtu gatavi dot Bērzaines 3x3 un citiem saieta dalībniekiem.

Viduseiropas 3x3 Latviešu centrā Bērzaine, Dienvidvācijas pilsētā Freiburgā notiek ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Daugavas Vanagu Vācijā atbalstu.

 

Uz tikšanos Bērzainē!
Indulis Bērziņš
Atjaunots 2018.gada 5.jūlijā

 

 

Nedēļas lasītākās ziņas