Latvijas karoga ceļš: Eiropas latviešu kongresā Rīgā

Latvijas karoga ceļš: Eiropas latviešu kongresā Rīgā

Eiropas Latviešu apvienība 2017. gada vasarā, 28.-30. jūlijam, rīkos Eiropas Latviešu kongresu, kura pamatprogramma noritēs uz prāmja maršrutā Rīga – Stokholma – Rīga, simboliski atainojot diasporas ceļu pasaulē un noturīgo sasaisti ar Latviju. Tā laikā svinīgi tiks godināts Latvijas Simtgades karogs.

Eiropas Latviešu kongress ieies vēsturē kā pirmais ārzemēs mītošo Latvijas cilvēku pārstāvības un sadarbības forums ar mērķi Latvijas valsts simtgades ieskaņās apliecināt un stiprināt mūsu kopības sajūtu, pilsonisko apziņu un atgriezenisko saikni ar Latviju.

Kongresu organizē Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību un partneriem Latvijā. Kongresa sagatavošanu atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds, bet norisi – Ārlietu ministrija, Kultūras ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Eiropas Latviešu kongress šogad norisināsies pirmo reizi, un tā ietvaros uz prāmja Rīga-Stokholma-Rīga, tiks apkopotas ārzemju latviešu atziņas un labās prakses piemēri, kā arī konkrētas iniciatīvas Latvijas attīstībai. Kongresa norise uz prāmja, Latviju simboliski atstājot un tajā atgriežoties ar jaunu atziņu, draudzību un pieredzes bagāžu, ataino arī diasporas ceļu un noturīgo sasaisti ar Latviju.

Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdis Kristaps Grasis (Vācija) uzsver: “Mēs esam gatavi iesaistīties kopīgos centienos veidot stipru un pārticīgu valsti, ar ko lepoties gan mājās, gan ārpus tās robežām. Aicinām ikvienu pieteikties dalībai kongresā, lai dalītos savā pieredzē un ierosmēs un kopā ar partneriem Latvijā tās pasniegtu kā diasporas dāvanu valsts simtgadē.”

„Latvieši ir stipra, neatlaidīga un strādīga tauta. Lai kur dzīvotu, savu laimi izkalt spējam tikai mēs paši. Latvijas valsts simtgade ir vienreizējs notikums, ko mums visiem lemts piedzīvot un veidot. Taču vienlaikus tā ir iespēja stiprināt Latvijas iedzīvotāju un valstspiederīgo ticību saviem spēkiem, spējai kopdarbā pašiem ietekmēt savu, savas kopienas un valsts dzīvi. Pirmais Eiropas latviešu kongress ir lieliska iespēja satikties, kalt jaunas idejas Latvijas izaugsmei, kā arī veidot sadarbību starp dažādām valstīm un nozarēm,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

Pirmais Eiropas Latviešu kongress norisināsies 2017. gada 28.-30. jūlijā, un to organizē Eiropas Latviešu apvienība (ELA) sadarbībā ar dažādiem partneriem Latvijā. Organizatori cer, ka ilgtermiņā šis pasākums varētu kalpot kā Eiropas latviešu enkurs Latvijā, kas ik gadu aicina pulcēties un strādāt pie kopīgām idejām valsts attīstībai.

Lejupielādē kongresa programmu.

Kontaktpersonas: Kristaps Grasis, Elīna Pinto, Eiropas Latviešu Apvienība

Foto: Latvijas valsts simtgades birojs


Izsaki viedokli