Dalies:

Zviedrijas TDK “Zibenītis” Starptautisko dejas dienu svin ar meistarklasēm

Zviedrijas TDK “Zibenītis” Starptautisko dejas dienu svin ar meistarklasēm
Foto: TDK "Zibenītis"
  • 30. Apr. 2019

Ar izvingrinātu ķermeni un prātu, bet mazliet saguruši, pēdējo 2019. gada aprīļa pirmdienas rītu pēc nedēļas nogalē notikušās ikgadējās deju nometnes sagaidīja Zviedrijas tautas deju kopa “Zibenītis”. 

Gatavojoties vasarā gaidāmajiem koncertiem Zviedrijā, Eiropas latviešu kultūras svētkiem Dublinā un XV Latviešu Dziesmu svētkiem Kanādā, TDK “Zibenītis” nu jau tradicionāli rīkoja nedēļas nogales deju nometni. Tajā pulcējās vairāk nekā 30 Stokholmas apkaimes dejotāji un pirmo reizi arī jaunieši, kuri dejas soli sākuši apgūt vien īsi pirms gadumijas.

Lielu interesi, kā ierasts, radīja viesi no Latvijas -  deju pedagoģe un TDA ”Līgo” repetitore Linda Tiļčika un koncertmeistare Solveiga Apsalone, kura ar TDK “Zibenītis”draudzējas jau kopš 2017. gada oktobrī Stokholmā notikušajiem Reģionālajiem Eiropas latviešu kultūras svētkiem. Stokholmas TDK “Zibenītis” mākslinieciskās vadītājas Jolantas Strazdiņas plānotās meistarklases, veiksmīgi sadarbojoties ar viespedagoģēm, vainagojās gan ar jaunapgūtām, gan precizētām dejām uz vairākiem dejotājusastāviem, abas dienas iesaistot arī jauniešus, kuri veiksmīgi līdzdarbojās un iekļāvās visai sarežģīto deju apguvē: “Esam saņēmuši jaunas zināšanas un uzlādējušies ar pozitīvām emocijām. Strādājuši ar milzu atdevi pie apgūstamā deju repertuāra. Slīpējām deju soļus un trenējām fizisko izturību. Šī gada deju nometne notika ar rekordlielu dejotāju skaitu - 35 dejotāji. Esam gandarīti par jauniešu lielo interesi un centību. Šujam jauniešiem tērpus un gatavojamies viņu pirmajai uzstāšanās reizei jau 25. maijā.” Liels ieguvums visiem dejotājiem bija arī baleta pamatu un dejas soļu padziļināta apguve.

Jolanta Strazdiņa atzīst, ka liela nozīme diasporas deju kopas vadīšanā ir lepnums par skaistajām latviešu tautas dejām un pati latvietības uzturēšana, piebilstot, ka “ir tik svarīgi un silti sajust, ka esam novērtēti, un saņemt atbalstu no dzimtenes. Tas dod spēku un enerģiju turpināt tik labi iesākto.” TDK “Zibenītis” pateicas Latvijas Nacionālajam kultūras centrampar Latvijas viespedagogu brauciena finansiālo atbalstu un Aigai Vasiļevskai personīgi par iesaisti viespedagogu brauciena sagatavošanā.

Informāciju sagatavoja Ieva Reine - ilggadēja TDA ”Līgo”(1986-) un TDK “Zibenītis” (2014-) dejotāja 

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti