Dalies:

Zviedrijas pilsētas un Sigulda zaudē cīņā par ziemas olimpiskajām spēlēm

Zviedrijas pilsētas un Sigulda zaudē cīņā par ziemas olimpiskajām spēlēm
LETA/ Ieva Čīka
  • 24. Jun. 2019

Zviedrijas pilsētu Stokholmas un Ores kopīgā kandidatūra pirmdien zaudēja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) biedru balsojumā un neieguva tiesības rīkot 2026.gada ziemas olimpiskās spēles. Kandidatūras neveiksme nozīmē, ka Siguldā nenotiks olimpiskās sacensības ledusrenes sporta veidos.

Tiesības rīkot 2026.gada ziemas olimpiskās spēles ieguva Itālijas pilsētas Milāna un Kortīna d'Ampeco, kas balsojumā Šveices pilsētā Lozannā nodrošināja SOK biedru balsu vairākumu. 

XXV ziemas olimpisko spēļu norise 2026.gadā paredzēta no 6. līdz 22.februārim. 

Lasītākās ziņas

Par dienas notikumu gaitu SOK sesijā Lozannā iepriekš vēstīja lsm.lv un Latvijas Televīzijas sporta žurnālists Raimonds Gekišs. 

Siguldā bija paredzēts aizvadīt sacensības bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā. SOK vērtēšanas komisija iepriekš atzina, ka sacensību rīkošana Siguldā ļautu Latvijā izbaudīt olimpisko garu, jo vienatnē sarīkot spēles nav tik nelielas valsts spēkos. 

Lai uzņemtu olimpiskās sacensības, Latvijai būtu jānodrošina Siguldas trases rekonstrukcija, tiesa, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis pērn septembrī pauda pārliecību, ka Siguldas trase jārekonstruē neatkarīgi no olimpiskā pieteikuma panākumiem. 

Autors: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti