Dalies:

Zviedrijas Latviešu sabiedrība atzīmē Latvijas valsts gadadienu

Zviedrijas Latviešu sabiedrība atzīmē Latvijas valsts gadadienu
  • 21. Nov. 2017

18.novembrī Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams uzrunāja Zviedrijas latviešu sabiedrību, kas bija pucējusies Avīkas kultūras namā Stokholmā, lai svinētu Latvijas valsts dibināšanas 99. gadadienu.

Atklājot svinīgo pasākumu, vēstnieks atzīmēja latviešu diasporas lielo nozīmi un saikni ar Latviju, pateicās par pūlēm, kas tiek veltītas latviešu valodas, tradīciju un latviskā gara saglabāšanai un stiprināšanai. Viņš novēlēja neaizmirst Latvijas valsts dibinātāju un aizstāvju ideālus un cerības. Vēstnieks aicināja: “Sagaidīsim Latvijas simtgadi ar jaunām idejām un jauniem darbiem, lai varētu teikt Brīvības cīņu dalībniekiem – Jūsu upuri bija tā vērti!”.

Vēstnieks aicināja ikvienu klātesošo sniegt savu ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanai un NBS veterānu atbalstam.

Svētku runu teica Stokholmas latviešu 18.novembra rīcības komitejas priekšsēde Austra Krēsliņa. Par pasākuma muzikālo daļu rūpējās enerģiskā un skanīgā postfolkloras grupa “Rikši” no Rēzeknes, kā arī Stokholmas latviešu deju kopa “Zibenītis”, kas latvju dančos iesaistīja visus klātesošos. Vakaru noslēdza grupa “Zviedrijas latviešu Cover Band” A.Neilanda vadībā.

Pasākums noritēja ar Latvijas vēstniecības Zviedrijā atbalstu, kā arī pateicoties latviešu kopienas organizāciju cītīgam un nesavtīgam darbam, kura rezultātā šogad bija krietni pieaudzis Valsts svētku svinību viesu skaits.

Pirms svinībām Alvīkā, Stokholmas Ādolfa Fredrika baznīcā notika ekumēnisks svētku dievkalpojums par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai, kuru kuplināja Stokholmas latviešu skolas bērnu un Stokholmas latviešu kora muzikālie priekšnesumi.

Foto: Latvijas vēstniecība Zviedrijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti