Dalies:

Zviedrijā, Edsvikas mākslas zālē, atklāta izstāde “Ar saknēm Latvijā”

Zviedrijā, Edsvikas mākslas zālē, atklāta izstāde “Ar saknēm Latvijā”
  • 15. Jan. 2019

Ar negaidīti lielu skatītāju interesi sestdien, 12. janvārī Zviedrijā Edsvikas mākslas zālē tika atklāta unikāla mākslas izstāde “Ar saknēm Latvijā”. Dažbrīd likās ka jau tā plašā zāles telpa ir par šauru.

Izstādi atklāja Latvijas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams. Par Latvijas un Zviedrijas kultūras un mākslas saistību atklāšanā stāstīja mākslas vēsturniece un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kuratore Astrīda Rogule, bet par izstādes tapšanu pastāstīja izstādes projekta vadītāja Ingrīda Eveliete. 

Šī ir latviešu mākslas vēsturē pirmā izstāde kurā apvienojušies 23 Zviedrijā dzīvojoši mākslinieki, kuru dzimtas saknes meklējamas Latvijā. Tā papildina latviešu tautas mākslas vēstures stāstu.

Lasītākās ziņas valstī

Edsvikas mākslas telpā līdz 20. janvārim, vērojamas dažādas mākslas izpausmes formas -   tēlniecība un tekstils, gleznas, fotogrāfijas un instalācijas.

Ielūkoties mākslas pasaulē aicina dažādu paaudžu mākslinieki – atzinību guvušais  Laris Strunke un ceļu mākslas pasaulē uzsākušais Miķelis Lapsa, kā arī vienas dzimtas mākslinieki – Sandra Ikse un viņas meita Lina Ikse un daudzi citi.

Izstādi papildina katalogs, kura maketu un dizainu veidoja māksliniece Aija Pastare, bet tas iespiests SIA  “Livonija Print”.

Kataloga Projekta veidotājas Ingrīda Eveliete un Loretta Nigals ir gandarītas par unikālās izstādes skatītāju pozitīvajām atsauksmēm.

 Projekta autore un vadītāja Ingrīda Eveliete.

Foto: Raitis Freimanis; attēlā - no kreisās puses: projekta vadītāja Loretta Nīgals, Edsvīkas izstāžu zāles vadītājs Ricardo Donoso, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kuratore Astrīda Rogule, projekta iniciatore Ingrīda Eveliete un Latvijas Republikas vēstnieks Zviedrijā Marģers Krams

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti