Dalies:

Zviedrijā dzīvojošie Latvijas pilsoņi tiek aicināti izmantot iespēju piedalīties vēlēšanās, balsojot pa pastu

Zviedrijā dzīvojošie Latvijas pilsoņi tiek aicināti izmantot iespēju piedalīties vēlēšanās, balsojot pa pastu
  • 14. May. 2018

Sākot ar 2018. gada 5. maiju līdz 2018. gada 14. septembrim Latvijas vēstniecībā Zviedrijā (Odengatan 5, Stokholma, pasta adrese: Box 19167, 104 32 Stockholm) var pieteikties balsošanai pa pastu 13. Saeimas vēlēšanām.

Pieteikties balsošanai pa pastu var konsulārās nodaļas pieņemšanas laikos:

pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās - no 10:00 līdz 12:00

Lai reģistrētos balsošanai pa pastu, nepieciešams:

1. Iesniegums (pieejams šeit), kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese un adrese Zviedrijā, uz kuru nosūtāmi vēlēšanu materiāli. Iesniegums jāparaksta!

2. Latvijas pilsoņa pase.

Balsošanai pa pastu jāreģistrējas līdz 2018. gada 14. septembrim, nogādājot iesniegumu un pasi Latvijas vēstniecībā Francijā. Balsošanas materiālus vēlēšanu iecirkņa komisija vēlētājiem izsūtīs laikā no 2018. gada 17. līdz 21. septembrim

Ja vēlētājam nav iespēju pašam ierasties vēstniecībā, lai reģistrētos balsošanai pa pastu, vēlētāja iesniegumu un pasi pārstāvniecībā drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona (trešā persona, kurai ir derīgs personu apliecinošs dokuments). Vēstniecībā pieņems arī tos iesniegumus, kas būs nosūtīti pa pastu, ja vien iesniegumam būs pievienota Latvijas pilsoņa pase.

Saņemot vēlētāja iesniegumu, vēstniecības darbinieks reģistrēs vēlētāju balsotāju sarakstā, iespiedīs pasē spiedogu par dalību 13. Saeimas vēlēšanās un izsniegs izziņu, kas apliecinās, ka vēlētājs ir reģistrēts balsošanai pa pastu.

Jāievēro!

1. Reģistrējoties pasta balsošanai, vēlētājam nebūs iespēju balsot vēlēšanu iecirknī vēlēšanu dienā, jo vēlētāja pasē jau būs atzīme par dalību vēlēšanās.

2. Līdz 2018. gada 14. septembrim vēlētājam ir tiesības mainīt adresi, uz kuru nosūtāmi balsošanas materiāli. Par šo vēlmi jāpaziņo vēstniecībai, kurā vēlētājs reģistrējies balsošanai pa pastu.

Detalizēta informācija par 13. Saeimas vēlēšanām pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā, kā arī Ārlietu ministrijas mājas lapā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti