Dalies:

Žurnālistu asociācija pieprasa jaunu LTV valdes locekļu atlases konkursu

Žurnālistu asociācija pieprasa jaunu LTV valdes locekļu atlases konkursu
  • 03. Jul. 2020
  • 13.03

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) negatīvi vērtē Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu apstiprināšanu un aicina padomi to atcelt, izsludinot atkārtotu konkursu ar mērķi atrast augsti kvalificētus profesionāļus Latvijas sabiedriskā medija vadībai.

LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām. Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu.

LŽA vērtējumā NEPLP izvēlētie kandidāti un lēmuma argumentācija nerada pārliecību, ka NEPLP šajā gadījumā patiesi pildījusi likumā noteikto lomu pārstāvēt sabiedrības intereses. Ņemot vērā sabiedrisko mediju īpašo lomu demokrātijā un vāji pamatoto NEPLP lēmumu atlaist iepriekšējos LTV valdes locekļus, jauno valdes locekļu izvēlē padomei jāpiemēro visaugstākie kvalitātes kritēriji. Padomes lēmums var negatīvi ietekmēt sabiedrības uzticēšanos LTV un tās radītajam saturam.

Lasītākās ziņas valstī

LŽA jau iepriekš norādīja, ka NEPLP izsludinātais konkurss neatbilda Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma prasībām un labas korporatīvās pārvaldības praksei, jo NEPLP nolēma pati veikt valdes locekļu nomināciju, neiekļaujot balsstiesīgo lokā nedz neatkarīgus personālatlases speciālistus, nedz pārstāvjus no Pārresoru koordinācijas centra, nedz nozares ekspertus. Saskaņā ar konkursa nolikumu NEPLP locekļi gan atlasīja, gan apstiprināja jaunos LTV valdes locekļus. LŽA uzskata, ka šāda rīcība radīja bažas par konkursa godīgu norisi.

“Latviesi.com” jau vēstīja, ka NEPLP nolēmusi par Latvijas televīzijas valdes priekšsēdētāju iecelt Latvijas zāļu ražotāja "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu, bet vakantajam valdes locekļa amatam satura jautājumos izraudzīta Eva Juhņēviča, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore.

Jāpiebilst, ka LTV valdē ir trīs valdes locekļi, LTV valdē darbu turpina valdes loceklis finanšu jautājumos Ivars Priede. Konkursu uz diviem valdes locekļu amatiem izsludināja pec tam, kad NEPLP pagājušā gada nogalē izteica neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam.

Foto: LETA/ Zane Bitere

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti