Dalies:

Zināmi pretendenti uz “Latviešu gada balva Lielbritānijā 2019” apbalvojumu

Zināmi pretendenti uz “Latviešu gada balva Lielbritānijā 2019” apbalvojumu
  • 16. Oct. 2019

Zināmi pretendenti uz “Latviešu gada balva Lielbritānijā 2019” apbalvojumu piecās kategorijās (Kultūra, Sports, Izglītība, Uzņēmējdarbība un Ieguldījums diasporas darbībā). Apbalvojuma ieguvēji tiks oficiāli paziņoti 26. oktobra vakarā, Daugavas Vanagu fonda Lielbritānijā lauku īpašumā “Straumēni”, kur notiks galvenais gada pasākums – balvas ceremonija un balle ar leģendāro Igo. Tajā tiks godināti izcilākie latviešu kopienas pārstāvji Apvienotajā Karalistē.

“Ieguldījums latviešu diasporā/labdarībā” kategorijā trešo vietu tautas balsojumā ieguva informatīvo un izklaidējošo tiešraižu veidotāji sociālajā tīklā Facebook Sociālais medijs ‘’KOPĀ’’ un tā dalībnieki Ineta Cukermane un Uldis Balodis . Liene Bārtniece, labdarības akciju iniciatore un sestdienas latviešu skoliņas vadītāja no Aberdīnas Skotijā, ierindojās otrajā vietā. Lielāko balsu skaitu tautas balsojumā ieguva Jana Raševica virtuālās kopienas, domubiedru grupas sociālajā tīklā Facebook Latvieši UK Gatavo, kurā pulcējas vairāk kā 4000 Lielbritānijā dzīvojošu latviešu un patiesi aktīvu biedru.

Uz latviešu gada balvu kultūrā pretendē Latviešu Kultūras centrs Birmingemā, centra paspārnē ir Birmingemas Latviešu koris, Birmingemas Novusa klubs un Birmingemas Mazais teātris. Otrajā vietā tautas balsojumā ir bijusī Londonas latviešu skoliņas vadītāja, Londonas bērnu deju kopas vadītāja, 3x3 saieta vadītāja, VPDK “Jautrais pāris” dibinātāja Avita O'Donnell. Pirmo vietu tautas balsojumā ieguva TDK "Straumēni" Viestura Bērziņā vadībā, kopā ar bērnu un jauniešu deju kopu “Kaķīši”, kuras vadītāja ir Rūta Bušaite.

Lasītākās ziņas valstī

Sporta kategorijā uz balvu pretendē spēka vīrs, sporta zāles un pirts īpašnieks, spēka vīru sacensību aizsācējs Lielbritānijā Oskars Osis, kurš ierindojas šobrīd 3. vietā pēc tautas balsojuma, kā arī uz balvu pretendē Birmingemas Novusa klubs, kurš pulcē spēles mīļotājus no visas Lielbritānijas, kā arī organizē novusa čempionātu. Lielāko balsu skaitu tautas balsojumā ieguva Edgars Jenerts. Edgars ir kaislīgs sporta mīļotājs, spēlē hokeju pats, māca bērniem un aktīvi piedalās labdarības spēlēs.

Uzņēmējdarbības kategorijā šogad ir pārsteigums. 4 labākie dosies uz nākamo kārtu, kas ir žūrijas balsojums. Ņemot vērā rekordlielo nomināciju pieteikumu skaitu, 4. vietas ieguvējs ir maiznieks, sabiedrības dvēsele, pasākumu organizators un brīvprātīgais aktīvists Aigars Opihtins. Uz balvu pretendē arī 3. vietas ieguvēja tautas balsojumā Sigita Paulina. Sigita ir frieziere un stiliste, “Sigita Mobile Hairdresser” īpašniece un labdarības aktīviste. 2. vietā ierindojās Undīne Kalpakova ‘’Gold Empire Professional Beauty’’ īpašniece, kura sāka savu ceļu biznesā bez pamatkapitāla, bet šobrīd apmāca studentus skaistumkopšanā. Visvairāk balsis ieguva latviete Dace Baumane un viņas dibinātais, strauji augošais uzņēmums ‘’Taylor's Consumables’’. Dace ir ne tikai veiksmīga uzņēmēja, bet arī aktīva latviešu diasporas atbalstītāja, labdarības entuziaste un “palīdzības plecs” maziem uzņēmumiem un biznesa uzsācējiem.

Kategorijā izglītība 3. vietā ierindojās Latviešu Biedrība Skotijā LABS, ar cēlu mērķi rūpēties par nacionālās identitātes un latviešu kultūras saglabāšanu, 2. vietā tautas balsojumā ir Birmingemā dzīvojošā aktīvā latviete, bērnu rītu “Saktiņa” vadītāja un pasākumu organizatore, kura arī lasa pasaciņas bērniem kopā ar tārpiņu BuBū Madara Īlena. Lielāko balsu skaitu šajā kategorijā ieguva Diasporas skola bērniem Aberdīnā "Dzintara akadēmija" . Skolā darbojas 5 skolotāji un mācību gadu uzsāka 36 bērni.

Novēlam visiem pretendentiem veiksmi nākamajā kārtā - žūrijas balsojumā. Žūrijas pārstāvji ir balvas organizatori ‘’Bērzes Strazdi’’, Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē, Dauagavas Vanagu fonds un Latviešu Nacionālā Padome Lielbritānijā.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Šī informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par iepriekš minētās informācijas saturu atbild biedrība “Bērzes Strazdi”.

Ar Latvijas vēstniecības Apvienotajā Karalistē rūpīgo atbalstu, sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru, Daugavas Vanagu fondu Anglijā, Latviešu Nacionālo Padomi Lielbritānijā, Nodarbinātības valsts aģentūras, GO Accounting and Business, Fine Bespoke Interiors, Lion Laser Art, Night&Day Logistics, Osis Gym & Osis SPA, ZUMI BLOOM, CRAFT Laboratory , Kate U accessories, BONNY HANDMADE , AB massage and body waxing, Lielbritānijas latviešu mediju «Latviansinuk.co.uk». Informatīvi atbalsta: «Latviesi.com», tiešraides diskusiju platforma Tauta, «Madars Fleminas The Latvian express».

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti