Dalies:

Ziemeļīrijā dalītas izjūtas par «Brexit»

Ziemeļīrijā dalītas izjūtas par «Brexit»
CC0 licence
  • 03. Feb. 2020

Referendumā par Lielbritānijas tālākajām attiecībām ar Eiropas Savienību Ziemeļīrija plaši balsoja pret “Brexit”. Tagad, kad tas ir noticis, ziemeļīri pieņem realitāti, bet atzīst, ka joprojām ir daudz nezināmā, ziņo LSM.LV. Tieši Ziemeļīrija arī visskaudrāk izjutīs atdalīšanos no bloka, jo tai ir robeža ar Īriju, kas paliek Eiropas Savienībā.   

Svētdiena pēc “Brexit” Belfāstā aizrit tikpat mierīgi kā “Brexit” brīdis. Lai arī lielā skaitā balsojuši pret Lielbritānijas aiziešanu no Eiropas Savienības, Belfāstas iedzīvotāji nav sacēlušies skaļiem protestiem.

Lasītākās ziņas valstī

Taču attieksme ir jūtama vēsturiskajā “Miera sienas” rajonā. Tā savulaik celta, lai sadalītu konfliktējošās sabiedrības, proti, tos, kuri vēlas Ziemeļīrijas pievienošanos Īrijai, no tiem, kas atbalsta palikšanu Lielbritānijas sastāvā. “Brexit” te ir teju tabu tēma un daudzi uzrunātie kategoriski teic, ka neko par to nezina.

“Es pat nezinu, ko tas nozīmē, man nav par to nekādas sajēgas,” apgalvoja Belfāstas iedzīvotājs Džons Smits.

“Es daudz par to nedomāju. Tas neietekmē manu darbu, līdz ar to, ir labi,” teica Belfāstas iedzīvotājs Kriss.

Jau divdesmit piecus gadus šajā rajonā savu veikalu vada Īans, kurš ik dienu tirgo vietējos laikrakstus, bet tajos šodien nav ne vārda par izstāšanos.

“Dienu pirms bija “Brexit” es biju īrs un eiropietis. Dienā, kad “Brexit” notika, es joprojām biju īrs un eiropietis. Un arī nākamajā dienā es paliku īrs un eiropietis. “Brexit” man neko nenozīmē, tik vien kā būs ierobežojumus, un personiski man tas nozīmēs, ka celsies preču cenas,” stāstīja Īans.

Belfāsta ir viens no sarežģītākajiem punktiem Lielbritānijas kartē, kurā vēl nebūt ne tik senā pagātnē uzliesmoja nemieri starp tiem, kuri vēlējās pievienošanos Īrijai un Apvienotās Karalistes piekritējiem.

Simboliska vieta Belfāstā - vārti miera sienā - uz nakti tiek slēgti. Un, lai arī vietējie saka, ka nemieri starp kopienām nevarētu atjaunoties, “Brexit” ir atkal uzjundījis šīs izjūtas.

Avots: LSM.LV

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti