Dalies:

Ziemeļanglijā mītošā Selgu ģimene viesiem Ziemassvētkos galdā ceļ latviešu ēdienus

Ziemeļanglijā mītošā Selgu ģimene viesiem Ziemassvētkos galdā ceļ latviešu ēdienus
Ekrānšāviņš
  • 28. Dec. 2019

Lielbritānijā ierasts lūgt draugus uz Ziemassvētku vakariņām. Šo tradīciju Ziemļanglijas pilsētā Vulverhamptonā turpina arī Selgu ģimene. Galdā tika celti tikai un vienīgi latviešu ēdieni, pat tādi, kas jau piemirsti Latvijā. 

Nelielajā, bet gaumīgi un ar mīlestību iekārtotajā mājā, kurā dzīvo trīs paaudzes, vienmēr pietiek vietas arī draugiem, kuri uz Ziemassvētku vakariņām atnesuši katrs savu ciemakukuli. Vakars iesākas ar kopīgu ēdiena gatavošanu un piparkūku greznošanu.

"Tas man bija tas latviskais, ko es paņēmu līdzi. Visu šo laiku es galdautu klāju svētku reizēs, bet it sevišķi Ziemassvētkos, kad mēs esam šeit, ja man bērni atbrauc uz šejieni, tad mēs to darām," sacīja namamāte Edīte Selga.

Lasītākās ziņas valstī

Īstam latviešu ēdienam piederas šķovēti kāposti. Ar tiem tika uzcienāts arī anglis, kurš pēc uzmanīgas pagaršošanas tos atzina par labu esam.

"Tieši dzīvojot Anglijā, mēs novērtējam to, cik mums bija skaista bērnība, arī manam dēliņam, ka mums katru gadu nāca savs Ziemassvētku vecītis. Un, pateicoties tam, man dēliņš diezgan ilgi ticēja Ziemassvētku vecītim, un visiem stāstīja, ka tieši mums bija īstais," klāstīja ģimenes draudzene Līga Asare.

Namamātes meita Ieva Selga piebilda: "Tad mums vainagu vakars bija, mēs gatavojāmies Ziemassvētkiem. Anglijā jau nav, viņiem nav tas adventes cikls, kas mums ir katru svētdienu, kad mēs dedzinām [sveces]. Vainagi viņiem ir, bet bez tā."

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti