Dalies:

Ziemassvētkus ar latvisku noskaņu svin gandrīz simts sarīkojumos 29 pasaules valstīs

Ziemassvētkus ar latvisku noskaņu svin gandrīz simts sarīkojumos 29 pasaules valstīs
  • 22. Dec. 2017

Latviešu kopienās visā pasaulē šomēnes jau norisinājušies un vēl gaidāmi vairāk nekā 80 Ziemassvētku sarīkojumi un dažādi svētkiem veltīti pasākumi vismaz 29 pasaules valstīs, liecina portāla Latviesi.com apkopotā informācija.

No svētku un Adventes dievkalpojumiem līdz tirdziņiem un bērnu skolu eglītēm, Ziemassvētku sarīkojumi tautiešu kopienās aizvaidīti un vēl gaidāmi Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā, Austrijā, Beļģijā, Brazīlijā, Dānijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Islandē, Itālijā, Īrijā, Jaunzēlandē, Kanādā, Korejā,Krievijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Luksemburgā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ungārijā, Vācijā un Zviedrijā.

Laika posmā no 22. decembra līdz 24. decembrim, Ziemaasvētkus ar latvisku noskaņu un tradīcijām vēl var notvert Zviedrijā, Krievijā, Vācijā, Īrijā, ASV un Lielbritānijā.

Lielbritānijas pilsētā Lesterā ir gaidāms Ziemassvētku dievkalpojums St. Ursula's kapellā. Daugavas Vanagu īpašumā "Straumēnos" un Bredfordas īpašumā arī norisināsies svētku dievkalpojums. Bet Londonā, Latvijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kamēr vecāki baudīs svētbrīdi , bērniem tā laikā notiks atsevišķas nodarbības - zīmēšana, iekrāsošana, bērnu Bībeles lasīšana. Tāpat arī Ziemassvētku dievkalpojumi būs Zviedrijas pilsētās Vesterosā, Stokholmā, Upsalā, Īrijas pilsētā Dublinā, Amerikas Savienoto Valstu pilsētās Kolorado, Sanpītersbergā, Longailendā un Vašingtonā.

Daudzviet latviešu draudzes pulcēsies svētku dievkalpojumos, taču Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Filadelfijā būs iespējams baudīt Ziemas Saulgriežus. Maskavas latviešu kultūras biedrība rīko Ziemassvētku vakaru ar svētbrīdi, dāvanu loteriju, rokdarbnieču darinājumu tirdziņu un mielastu sveču gaismā. Latviešu Kultūras biedrība SAIME Štutgartē, Vācijā, aicina uz piparkūku darbnīcu bērniem, svētbrīdi un patīkamu atmosfēru mūzikas pavadījumā, bet līdz 23. decembrim Berlīnē vēl ir iespējams iegādāties Latvijas preces ikgadējā Lūcijas Ziemassvētku tirdziņā, Schönhauser Allee 36.

Mēs, Latviesi.com komanda, sakām sirsnīgu paldies visām latviešu kopienām pasaulē, kas aizvien rūpējas par latvietības un latvisko tradīcīju saglabāšanu gan svētkos, gan ikdienā!

Aicinām iepazīties ar Ziemassvētku sarīkojumiem ārpus Latvijas portāla Latviesi.com notikumu kalendārā un nepieciešamības gadījumā papildināt apkopojumu ar savā kopienā notiekošajiem sarīkojumiem, kas vēl gaidāmi. Latviesi.com ir interneta portāls latviešiem visā pasaulē, kas apkopo un izziņo noderīgāko informāciju, kā arī nodrošina latviešu kopienas ārpus Latvijas komunikācijas platformu.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti