Dalies:

Ziemassvētku dievkalpojumā Notingemā latvieši pulcējas jau gadu desmitiem

Ziemassvētku dievkalpojumā Notingemā latvieši pulcējas jau gadu desmitiem
Ekrānšāviņš
  • 26. Dec. 2019

Tieši kristīgā ticība savulaik bija viens no stūrakmeņiem, kas saturēja kopā latviešus svešumā, tādēļ Ziemassvētku dievkalpojumi Apvienotajā Karalistē ir gadiem kopta tradīcija, tie notiek daudzviet valstī, ne tikai Londonā.  Notingema ir īpaša ar to, ka latviešu pasākumos pulcējas galvenokārt trimdas latvieši un viņu pēcteči. 

Ziemassvētku dievkalpojums decembrī Notingemā ir tradīcija jau gadu desmitiem.

Mācītājs Viesturs Vāvere, kurš jau 11 gadus pilda mācītāja pienākumus Vidusanglijas un Austrumanglijas luterāņu draudzēs, sprediķī runāja par maza bērna stingru ietīšanu autiņos, no kuriem, bērnam pieaugot un attīstoties, pamazām jāiztinas ārā, paskaidrojot, ka latīniski iztīšanās ir evolūcija.

Lasītākās ziņas valstī

Pēc dievkalpojuma draudze pulcējās pie kafijas galda.

“Bieži vien daudzi cilvēki, atbraucot uz Lielbritāniju un izbraucot no Latvijas ārā, ticēja, ka tā ideālā dzīve un viss pārējais būs, un tad viņi tiek nostādīti tās skarbās realitātes priekšā, ka nemaz tik ideāli šeit nav. Un, protams, ka Latvijā arī daudz kas nav ideāls, bet mēs tiecamies uz to ideālu.

Lai no Ziemassvētku vecīša dabūtu dāvanu, bērniem nācās skaitīt dzejolīti vai spēlēt kādu instrumentu.

Lai arī “Daugavas Vanagos” un kristīgajā draudzē kodols ir trimdas latvieši, tomēr visi gribētāji laipni aicināti, jo galvenais mērķis ir tautiešu apvienošana.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti