Dalies:

Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV

  • 04. Jan. 2020
Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV
Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV
Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV
Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV
Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV
Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV
Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV
Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV
Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV
Ziemassvētki San Diego draudzē, ASV

San Diego apkārtnes latvieši Ziemassvētkus svinēja 21. decembrī Ascension luterāņu baznīcā. Kā ierasts, kopā pulcējās draudzes un latviešu skoliņas saime, kā arī viesi no tuvām un tālām Amerikas pilsētām un Latvijas. Kopīgi pavadījām pēcpusdienu pacilātā, gaišā un draudzīgā noskaņā.  Svētku diena paskrēja nemanot, un daudzi, kas bija ieradušies jau 11:00 am, mājās brauca tikai 4:00 pm pēcpusdienā!

Svētku diena sākās ar ticības mācības ndarbību San Diego latviešu skoliņas bērniem.  Diakone Guna Reina bērniem palīdzēja saprast, kas ir īstā Ziemassvētku dāvana, kā arī iesaiņot pašiem savas dāvanas. Diakone skolas saimei bija sagādājusi jauku pārsteigumu – lielo tāfeli, kas būs ļoti noderīga ikdienas mācībās.  Par to sakām viņai lielu paldies!

Ap pusdienlaiku baznīcas telpās jau bija manāma liela rosība – virtuvē saimnieces steidza pabeigt pēdējos cepešu gatavošanas darbus, bet baznīcā ļaudis pulcējās uz dievkalpojumu.  Bija liels prieks baznīcēnu rindās redzēt gan draudzes locekļu pazīstamās sejas, gan viesus no Temecula, Orange County, Arizona, New Jersey un arī Latvijas. Tātad turpinās San Diego draudzes teicamā tradīcija, ka baznīcā parasti sanāk vairāk cilvēku, nekā ir draudzes oficiālajā biedru sarakstā. 

Lasītākās ziņas valstī

Šoreiz gan, pārlaižot skatu baznīcas kreisajai pusei, pietrūka kādas mīļas sejas – mūžībā decembra sākumā Dievs sauca Māru Pavārs. Māra nodzīvoja ļoti garu mūžu, kura laikā redzēja gan pirmās Latvijas uzplaukumu, gan bēgļu gaitas, gan dzīvi ASV austrumkrastā un vēlāk kopā ar meitu San Diego. Māra vienmēr bija smaidīga un sirsnīga, un kopā ar meitu Inesi un mazmeitu Kristīnu kopa latviešu tradīcijas – piparkūku cepšanu, Lieldienu olu krāsošanu, tautastērpu valkāšanu un pašu svarīgāko – latviešu valodu. Lai viņai mūžīgs Dieva miers!

Dievkalpojumā diakone Guna Reina atzina, ka dzīvē mums visiem reizēm ir bēdas un sarežģījumi, taču aicināja atcerēties, ka Ziemassvētku galvenā vēsts ir prieks un nevajag baidīties to paust – gan dzīvē, gan baznīcā. Diakone bija sagatavojusi ļoti sirsnīgu dievkalpojumu, kurā viņa interaktīvi iesaistīja gan lasītājus no draudzes, gan bērnus. Pēc baznīcas vairāki cilvēki man teica, ka viņiem ļoti patīk diakones dievkalpojumi, kā arī sprediķi ir tiešām interesanti un labi saprotami. 

Pēc “Klusa nakts, svētka nakts” dziedāšanas svecīšu gaismā baznīcēni devās uz sarīkojumu telpām, kur visus jau gaidīja svētku pusdienas. San Diego skoliņas bērni draudzi un viesus apsveica Ziemassvētkos ar divām dziesmām, un pēc tam visi varēja mieloties un pavadīt dažas stundas sirsnīgās sarunās un vienkārši kopābūšanas priekā latviskā vidē.  

Protams, Ziemassvētki nebūtu Ziemassvētki bez tradicionālās Ziemsvētku vecīša ciemošanās.  Ieradies no pašas Latvijas, vecītis klausījās bērnu dzejoļus un dziesmas, ko mazie ar lepnumu (un drosmi) braši deklamēja. Dāvaniņas tika gan maziem, gan lieliem, un svētku prieks mirdzēja visapkārt.  

Paldies visiem, kas palīdzēja sarīkot Ziemsvētkus San Diego draudzē, un gaidām visus uz nākamo tikšanās reizi 1. februārī 12:00 pm (ticības mācība bērniem 11:15 am). Tikšanās vieta: Ascension Lutheran Church, 5106 Zion Ave, San Diego, CA 92120, ASV

Autore: Sandra Gotlaufa

Šo publikāciju portālā Latviesi.com līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild portāls Latviesi.com.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti