Dalies:

Zentas Mauriņas iela, piemiņas istaba un kapa vieta Bad Krozingen

  • 23. Apr. 2019
Zentas Mauriņas iela, piemiņas istaba un kapa vieta Bad Krozingen
Zentas Mauriņas iela, piemiņas istaba un kapa vieta Bad Krozingen
Zentas Mauriņas iela, piemiņas istaba un kapa vieta Bad Krozingen

Markgrēflerlandē (Markgräflerland), 17 kilometrus uz dienvidiem no Freiburgas, starp Švarcvaldi un Vogēzu kalniem, atrodas Bad Krocingena – Švarcvaldes kūrortpilsēta, kas latviešiem ir ļoti svarīga, jo tā ir mūsu iemīļotās rakstnieces Zentas Mauriņas pēdējā dzīvesvieta.

Mauriņa ir Bad Krocingenas goda pilsone. Pilsētas galvenajā muzejā (Litschgihaus) viņai un viņas vīram parapsihologam Konstantīnam Raudivem ir iekārtota īpaša piemiņas istaba. Sazinoties ar Latviešu centru Bērzaine, jums būs iespēja sarunāt ekskursiju pa Zentas Mauriņas piemiņas vietām Bad Krocingenā latviešu valodā. Šeit ir arī rakstnieces pēdējā atdusas vieta, kuru norāda īpaša zīme. Eiropā mūs vieno ne tikai ģeopolitiskas saites – Eiropas Savienība -, bet arī kultūras saites; viena no tām – Zenta Mauriņa.

Bez tā visa, Bad Krocingena ir arī skaista mazpilsēta un slavena kūrortpilsēta, kas pazīstama ar saviem ārstnieciskajiem avotiem. Īpašas ir minerālu un termiskās vannas. Šeit ir spa iespējas, klīnikas un iespaidīgi grezns parks atpūtai. Skaistā daba un maigais klimats sekmē atveseļošanos un veselības nostiprināšanu.

Bad Krocingenā ievērības cienīga ir Svētā Albāna baznīca, kura pirmo reizi dokumentos minēta jau 1144. gadā. Šo baznīcu savulaik apmeklēja arī rakstniece Zenta Mauriņa. Skaisti un gleznaini ir nelielie kapi pie draudzes baznīcas.

Ja esat Bad Krocingenā, tad noteikti jāapskata arī unikālā pils. 1578.-1579. gadā šajā ēkā bija Svētā Blāzija klosteris, kas kalpoja kā klostera muižas sēdeklis. Šodien pils pieder Gombertu ģimenei un kopš 1974. gada pilī atrodas izcila vēsturisko taustiņinstrumentu kolekcija. Visi instrumenti ir ļoti īpaši – tos aizvien vēl var spēlēt. Bad Krocingenas pils koncertos tie ir uzmanības centrā, jo te piedalās slaveni mākslinieki, kuri senos instrumentus atkal atdzīvina jaunās skaņās.

Apskates objektu karte ar starta punktu pie Bad Krozingen stacijas:

Apmeklētāju atsauksmes un fotogrāfijas iespējams apskatīt platformā TripAdvisor!

Zentas Mauriņas ielas koordinātes: 47.922706, 7.685272

Bad Krozingen koordinātes: 47.916179, 7.701561

Lasītākās ziņas valstī

Plašāku informāciju meklējiet Bad Krozingen oficiālajā mājaslapā!
 
No Bērzaines tuvākās stacijas - Freiburg Zahringen, ar reģionālo vilcienu RB 17063(Offenburg-Basel) vairākas reizes dienā uz Bad Krozingen iespējams aizbraukt tikai 22 minūšu laikā. Precīzus vilciena laikus atradīsiet mājaslapā!
 
Piesaki sev naktsmājas Bērzainē – Latviešu kultūras centrā un viesu namā Freiburgā jau tūlīt! Mēs piedāvāsim labākās istabiņas par izdevīgāko cenu! Vēlies atpūsties uz nedēļu? Vari rēķināties ar vēl 20% atlaidi!
 
Biroja tālr: +49 (0) 761 53340
Mob.: +49 (0) 176 555 53340
E-pasts: berzaine@latviesi.com
 
Foto: www.bad-krozingen.info
Informācija aktualizēta 2016.gada 15.maijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti