Dalies:

Zemessardzes orķestris un koris dāvina dziesmu Latvijas Brīvības svētkos

Zemessardzes orķestris un koris dāvina dziesmu Latvijas Brīvības svētkos
LETA/Sintija Zandersone
  • 30. Apr. 2020

“Mēs dzīvojam kāpu smilšainā malā. Mums nav vairs, kur atkāpties. Aiz mums ir jūra, kurai nav ne gala ne malas, un Dievs.” Ar šādiem Leona Brieža dzejas vārdiem sākas Zemessardzes orķestra un kora "Stars" sagatavotais video sveiciens, kas veltīts Latvijas Neatkarības atjaunošanas 30.gadadienai. Mūzikas autore ir Inga Meiere.

"Ar šo dziesmu vēlamies sagādāt prieku Brīvības svētkos. Aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju lepoties ar mūsu valsti, kā arī apzināties mūsu valsts brīvības vērtību, ienesot svinības ikvienā mājā un ikvienā sirdī, arī svinot attālināti," saka Nacionālo bruņoto spēku Galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis.

Lasītākās ziņas valstī

“Mūsu radītā dziesma ir arī aicinājums ikvienam novērtēt to, kas mums - visiem Latvijas iedzīvotājiem – ir," aicina komponiste un dziesmas ieraksta producente Inga Meijere, “Ieraksta procesā vissarežģītākais bija tas, ka rezultāts daudz grūtāk paredzams, nekā ja būtu iespēja visiem orķestrantiem un koristiem kopā satikties un pirms ieraksta izmēģināt. Esam ļoti īsā laikā pielāgojušies jauniem apstākļiem, tādējādi arī guvuši jaunu, neatsveramu pieredzi, kas noderēs arī turpmāk.”

Dziesma veltīta arī izcilā dzejnieka Leona Brieža piemiņai, ar kuru Zemessardzes orķestris uzsāka sadarbību, gatavojoties Latvijas armijas simtgades svinībām.

Dziesmas ierakstā piedalījušies 74 Zemessardzes orķestra un Zemessardzes kora "Stars" mūziķi, ierakstu veicot pa vienam.Dziesmas "Mēs dzīvojam" solisti ir Zemessardzes orķestra mūziķi Luīze Krasta un Jānis Igaunis. Video montāžu veicis Zemessardzes orķestra mūziķis un video mākslinieks Jānis Porietis.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti