Dalies:

Zanda Kalniņa-Lukaševica: Lielais noraidījums Mejas "Brexit" plānam ir pārsteigums

Zanda Kalniņa-Lukaševica: Lielais noraidījums Mejas "Brexit" plānam ir pārsteigums
  • 16. Jan. 2019

Tas, ka tika noraidīts Terēzes Mejas "Brexit" plāns, nav nekas pārsteidzošs, tomēr pārsteigums ir lielais deputātu skaits, kas nobalsoja pret, intervijā Latvijas Radio teica Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica ("Jaunā Vienotība").

 

Viņa skaidroja, ka britu parlamenta deputātiem bija dažādi iemesli, lai balsotu pret Mejas plānu: daļa vēlas "cieto Brexit" bez vienošanās, daļa vēlas grozījumus, bet vēl citi vispār nevēlas "Brexit".

Lasītākās ziņas valstī

"Pašu britu parlamentā ir ļoti dažādi viedokļi par izstāšanos no Eiropas Savienības, līdz ar to Eiropas Savienība nevar palīdzēt "Brexit" virzīties uz priekšu. Britiem jāpieņem lēmums, ko viņi grib," teica Kalniņa-Lukaševica.

"Cietā Brexit" gadījumā gaidāms ļoti liels haoss, jo tas ietekmēs ne tikai migrāciju, bet arī tirdzniecību. Pēc ĀM pārstāves teiktā, Latvija jau labu laiku gatavojas šim scenārijam. Krīzes menedžēšana esot gatavībā. Proti, jau sagatavota virkne likumu, ko vajadzētu pieņemt. Kā pirmais no tiem būtu, ka Lielbritānijas pilsoņi var palikt dzīvot un strādāt Latvijā. Pēc tam paredzams, ka Lielbritānijā kā atbilde tiktu pieņemts līdzīgs regulējums.

Avots: LSM.lv

Foto: Ārlietu ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti