Dalies:

Z. Kalniņa-Lukaševica ar britu amatpersonām apspriež pilsoņu tiesību un uzņēmēju interešu nodrošināšanu Brexit procesā

Z. Kalniņa-Lukaševica ar britu amatpersonām apspriež pilsoņu tiesību un uzņēmēju interešu nodrošināšanu Brexit procesā
  • 11. May. 2018

2018. gada 10. maijā, uzturoties darba vizītē Apvienotajā Karalistē (AK), parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica tikās ar AK amatpersonām, uzsverot nepieciešamību nodrošināt pilsoņiem un uzņēmējiem skaidrību pēc AK izstāšanās no Eiropas Savienības (ES). Vizītes laikā parlamentārā sekretāre tikās ar AK Izstāšanās no ES ministrijas valsts ministru lordu Martinu Kalananu (Lord Martin Calanan), Starptautiskās tirdzniecības ministrijas valsts ministru Gregu Hendsu (Greg Hands) un Ārlietu ministrijas Eiropas un Ameriku valsts ministru seru Alanu Dankanu (Sir Alan Duncan).

Tikšanos laikā puses uzsvēra lieliskās Latvijas un AK attiecības, kā arī interešu kopību ārpolitikas, drošības, ekonomiskās attīstības jautājumos.

Sarunā ar lordu M. Kalananu galvenā uzmanība tika veltīta AK dzīvojošo Latvijas pilsoņu interešu jautājumiem un ekonomiskajai sadarbībai. Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra Latvijas valdības interesi turpināt ciešo sadarbību starp Latvijas un AK institūcijām bērnu un ģimenes tiesību jomā, kā arī aicināja nodrošināt AK dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem savlaicīgi pieejamu un saprotamu informāciju par viņu statusu AK izstāšanās procesa no ES (Brexit) laikā un pēc tā beigām, kā arī nepieciešamajām administratīvajām procedūrām, dokumentiem un citiem praktiskajiem jautājumiem. Parlamentāra sekretāre arī uzrunāja jautājumu par Gērnsijas salā pašlaik vai agrāk strādājušo Latvijas pilsoņu sociālo garantiju nodrošināšanu, kas var skart ap 5000 Latvijas pilsoņu.

Lords M. Kalanans uzsvēra AK valdības apņemšanos nodrošināt iespējami vienkāršotu reģistrācijas sistēmu AK dzīvojošajiem ES pilsoņiem pēc valsts izstāšanās no ES un pieejamu un saprotamu informāciju par viņu tiesībām, kā arī pauda pārliecību par Latvijas pilsoņu Gernsijā sociālo garantiju jautājuma atrisināšanu.

Tāpat abas puses bija vienisprātis, ka nepieciešams turpināt ekonomisko attiecību un tirdzniecības attīstību pēc AK izstāšanās no ES. Z. Kalniņa-Lukaševica pauda Latvijas interesi turpināt nosūtīto darbinieku regulējuma piemērošanu ar AK arī pēc Brexit, ņemot vērā Latvijas uzņēmēju interesi turpināt darboties AK tirgū.

Sarunā ar Gregu Hendsu tika pārrunāta gatavošanās nākamajai ES Tirdzniecības padomei, īpaši uzsverot atbalstu aktuālo ES Brīvās Tirdzniecības līgumu procedūru pabeigšanai, kā arī jaunu līgumu izstrādei ar trešajām valstīm. Abas puses bija vienisprātis par nepieciešamību arī pēc Brexit nodrošināt iespējami netraucētu preču un pakalpojumu tirdzniecību starp ES un AK, atzīmējot Latvijas un AK pieaugošos tirdzniecības apjomus.

Z. Kalniņa-Lukaševica uzsvēra tirdzniecības svarīgumu ar AK Latvijas uzņēmējiem un informēja par vēlmi turpināt nosūtīto darbinieku regulējuma piemērošanu pēc AK izstāšanās no ES.

Sarunā ar seru Alanu Dankanu tika pārrunāta drošības situācija eiroatlantiskajā zonā, ES attiecības ar Krievijas Federāciju, kā arī transatlantiskā sadarbība. Puses uzsvēra eiroatlantiskās drošības nedalāmību. Sers A. Dankans pateicās Latvijai par solidaritāti pēc Solsberijas uzbrukuma, kā arī informēja par AK plānotajiem pasākumiem Krievijas ietekmes mazināšanai. Parlamentārā sekretāre uzsvēra nepieciešamību visā ES mazināt Krievijas propagandas ietekmi un uzrunāja jautājumu par Londonā reģistrētajiem un Baltijā raidošajiem Krievijas TV kanāliem, kuru uzraudzība jāveic britu pusei.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti