Dalies:

XV Latviešu Dziesmu un deju svētkos Kanadā piedalīsies Ogres jauktais koris

XV Latviešu Dziesmu un deju svētkos Kanadā piedalīsies Ogres jauktais koris
  • 07. Mar. 2019

Pirmo reizi sastapu Ogres novada kultūras centra jaukto kori „Ogre” 2012. gada dziesmu svētkos Milvokos. Brīnišķīgs koris. Ar diriģentu Jāni Zirni torontieši iepazinās XI Latviešu dziesmu svētkos Kanadā (2000. gadā), maestro Zirnim viesojoties ar sieviešu kori „Ausma”, pašam Kopkoŗa koncertā diriģējot Jāzepa Vītola/ Ausekļa “Gaismas pili”. Leģendārais diriģents Zirnis ir bieži bijis Dziesmu svētku Latvijā virsdiriģents. Daži koristi nevar iedomāties, ka kāds cits spētu diriģēt Emila Melngaiļa “Jaņuvakaru” dziesmu svētkos. Maestro Zirnis svinēs savu 75. dzimšanas dienu 1. martā, dabīgi, ar koŗa koncertu. Lasu, ka 75. jubilejas svin ar dimantiem. Nav dimantu, ko jubilāram piedāvāt, bet iegaumēju, ka vārds „dimants” nāk no senās grieķu valodas „adámas”, kas nozīme „nepārspējams” vai „nepārvarams”. Nu tāds maestro Zirnis ir vienmēr bijis.

Kad saņēmu piedāvājumu, ka šis izcilais koris vēlējās piedalīties XV Dziesmu un deju svētkos Kanadā, biju momentā svētlaimīgs, bet īsi pēc tam – bēdīgs, jo bijām jau ielūguši Latvijas dārgakmeni, profesionālo Valsts Akadēmisko kori „Latvija”. Mēs nevarētu piedāvāt korim to, ko viņi ir pelnījuši.

„Vienalga!” teica viņi, „Mēs esam braucēji!” Adámas!

Lasītākās ziņas valstī

Pēc pārrunām ar maestro Zirni un koŗa priekšnieci Kristīni Briedi (jaukās pusdienās Kollonādes kafejnīcā pie Brīvības pieminekļa), nolēmām aicināt kori piedalīties svētku oikumeniskā dievkalpojumā 7. jūlijā pl. 10.00 Sv. Jāņa baznīcā. Koris ļoti devīgi arī piedāvāja gatavot ierakstus, no kuŗiem dziedātāji varētu labāk iemācīties savas balsis, kuplināt to, kas notiek koŗa mēģinājumos.

Ieraksti ir burvīgi un būs ļoti izpalīdzīgi, gatavojoties 6. jūlija Kopkoŗa koncertam „Dziedam visi vienu dziesmu” Mattamy Athletic Centre (bijušais Maple Leaf Gardens), kur tik bieži svētkos Kanadā ir skanējuši lielie koncerti.

Kā jau ziņots, uz šiem svētkiem ir pieteicies milzīgs skaits dziedātāju  ap 850, starp tiem, liels skaits no tēvzemes. Tiekamies atkal Maple Leaf Gardens kā senos laikos un svinēsim mūsu vareno koŗa kultūru!

Autors: Juris Ķeniņš

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti