Dalies:

VM: Plašāka pulcēšanās nozīmē cilvēka personīgās atbildības palielināšanos

VM: Plašāka pulcēšanās nozīmē cilvēka personīgās atbildības palielināšanos
LETA/Zane Bitere
  • 08. May. 2020

Līdz ar valdības lēmumu par ierobežojumu mazināšanu no 12. maija, palielinās cilvēka personīgā atbildība, uzsver Veselības ministrija. Šobrīd vīrusa izplatība ir mazinājusies, bet pandēmija vēl nav beigusies. Tāpēc ļoti būtiski ir ievērot ikdienas piesardzības pasākumus arī tiekoties ar radiem vai draugiem, kā arī citās situācijās, atsaucoties uz ministriju ziņo LSM.LV.

Tas nozīmē, ka jebkurā situācijā pēc iespējas ir jāievēro 2 metru distance, kas ir svarīgi, lai samazinātu risku inficēties. Ja ir iespēja, šobrīd joprojām labāk ir palikt mājās. Savukārt, ja cilvēks ir saslimis, piemēram, klepo, palikt mājās ir viņa obligāts pienākums.

Gan epidemiologi, gan infektologi norāda, ka vīrusa izplatība joprojām notiek sabiedrībā, turklāt Covid-19 visbiežāk izplatās ģimenes locekļu, kolēģu un draugu vidū. Tāpēc pirms pasākuma vai tikšanās ar citiem sev jāpajautā – jā, tagad drīkst, bet vai man tas ir vajadzīgs.

Lasītākās ziņas valstī

Jāapzinās, ka katrs pasākums vai tikšanās ir risks saslimt. Cilvēkam, kurš ir inficējies vēl var nebūt saslimšanas simptomu, bet ballītes laikā netīšām var aplipināt citus. Pēc tam gan pašam, gan citiem būs jāievēro stingrs režīms mājās kā Covid-19 pacientiem vai kontaktpersonām. Jāatceras, ka smagākas slimības sekas var būt gados vecākiem cilvēkiem un personām ar hroniskām slimībām, tāpēc īpaši būtiski ir viņus pasargāt, ko var izdarīt, izvairoties no tuva kontakta.

Veselības ministrija sadarbībā ar citām nozarēm papildinās un aktualizēs rekomendācijas, kas jāievēro, piemēram, publiskos pasākumos vai organizējot sporta nodarbības, taču pamats ir nemainīgs arī pie jaunajiem nosacījumiem.

Turpmāk ierobežojumu atvieglojumi būs atkarīgi no tā, vai saslimstība mazinās vai palielinās, tāpēc turpināsim būt atbildīgi, pēc valdības sēdes aicināja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Ja mēs spersim nepareizus soļus, slimība var uzplaukt atkal, norādīja Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.

Tagad 3 – 4 nedēļas novēros situāciju, un slimības izplatības dinamika parādīs, vai mēs esam iemācījušies sadzīvot ar vīrusu, sacīja Perevoščikovs. Arī viņš aicināja būt piesardzīgiem, īpaši privātajos pasākumos.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti