Dalies:

Vītolu fonds pirmo reizi vēsturē varēs atbalstīt visus pamatotos lūgumus

Vītolu fonds pirmo reizi vēsturē varēs atbalstīt visus pamatotos lūgumus
  • 09. Aug. 2018

Vairāk nekā piecus miljonus Austrālijas dolāru jeb apmēram trīsarpus miljonus eiro – tik dāsnu ziedojumu, lielāko 16 gadu pastāvēšanas laikā, šopavasar saņēma nodibinājums “Vītolu fonds”. Pateicoties šim Gunāra Šterna testamentārajam novēlējumam, šogad fonds var piešķirt stipendijas visiem jauniešiem, kuri tās fondam bija lūguši un izpildījuši priekšnoteikumus atbalsta saņemšanai. Par to, cik daudziem talantīgiem jauniešiem fonds spēj palīdzēt, saruna ar “Vītolu fonda” valdes priekšsēdētāju VITU DIĶI.

Kādi bija Gunāra Šterna novēlējuma nosacījumi – vai šie miljoni jāliek pamatkapitālā vai var izlietot tūliņ? 

Gunāra Šterna novēlējumam nosacījumu nav, katru gadu varēsim stipendijās izmaksāt nepieciešamo summu. Aizsūtījām pateicību Gunāra Šterna kunga sievai Metai. Mēs priecātos, ja arī valdības līmenī tiktu nosūtīta pateicība par tādu labdarību jauniešu izglītībai.

Lasītākās ziņas

Saņemot jauniešu iesniegumus, izvērtējām, kam ir visgrūtākie dzīves apstākļi un palīdzība nepieciešama visvairāk. Pirmkārt palīdzam bāreņiem un jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm – Latvijā ir pat ģimenes, kurās aug 13 atvases. Tagad pirmo reizi fonda vēsturē varēsim atbalstīt visus pamatotos lūgumus, tos, kuriem ir atbilstoši eksāmenu rezultāti un apstiprinājums, ka uzņemti augstskolās un studēs izvēlētajās specialitātēs. Šogad fondam būs vairāk nekā 700 stipendiātu – ar 477 jau sekmīgi studējošiem jauniešiem pagarināsim līgumu par stipendiju piešķiršanu un ar 259 slēgsim līgumu pirmo reizi. Stipendijās izmaksāsim vairāk nekā miljonu eiro.

Visu interviju iespējams izlasīt portālā la.lv

Foto: Karīna Miezāja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti