Dalies:

Vītolu fonds 750 Latvijas studentiem izmaksās stipendijās 1,4 miljonus eiro

Vītolu fonds 750 Latvijas studentiem izmaksās stipendijās 1,4 miljonus eiro
LETA/ Ieva Lūka
  • 02. Sep. 2019

 Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no Latvijas, Amerikas, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas, Zviedrijas un Vācijas, jauno mācību gadu visās Latvijas augstskolās ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām uzsāks 750 studenti - no tiem 259 pirmkursnieki, bet 491 esošais stipendiāts studijas turpinās. Gada laikā stipendijās plānots izmaksāt vairāk nekā 1,4 miljonus eiro.

Vītolu fonda dibinātājs Vilis Vītols ir paudis : "Izglītība dzīvē ir vissvarīgākais. Tā ir vienīgā vērtība, ko varam atstāt saviem bērniem. Šo ziedojumu augļi nebūs redzami ne rīt, ne parīt, bet jaunieši, kas saņēmuši atbalstu, iegūs drošu pamatu - ne tikai izglītībā, bet arī apziņā, ka ir cilvēki, kas grūtā brīdī prot pasniegt palīdzīgu roku. Esmu pārliecināts, ka daļa mūsu stipendiātu nākotnē atradīs iespēju palīdzēt citiem."

Vītolu fonds savos septiņpadsmit pastāvēšanas gados ir pārliecinājies, ka labai idejai netrūkst sekotāju, jo vairāki bijušie stipendiāti - Mečislavs Maculēvičs, Edgars Poļanskis, Jānis Caune, Andrejs Isajevs un Kristaps Moruss - ir atgriezušies fondā kā ziedotāji. Daudzi bijušie stipendiāti un citi labvēļi atbalsta fonda mērķi - stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās - ziedojot Draugu stipendijai.

Lasītākās ziņas

Vītolu fonds ir pateicīgs visiem ziedotājiem par ieguldījumu Latvijas nākotnē un atgādina, ka pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām būs no 2020. gada 15. janvāra līdz 1. martam.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti