Dalies:

Koalīcija atbalsta, ka veselības apdrošināšanai jābūt obligātai un tā jāīsteno caur sociālās apdrošināšanas iemaksām

Koalīcija atbalsta, ka veselības apdrošināšanai jābūt obligātai un tā jāīsteno caur sociālās apdrošināšanas iemaksām
Foto: Valsts kanceleja
  • 09. Apr. 2019

Koalīcija atbalsta to, ka iedzīvotāju veselības apdrošināšanai ir jābūt obligātai un ka tā ir jāīsteno caur sociālās apdrošināšanas iemaksām, aģentūrai LETA šodien sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Izņēmums šajā gadījumā būtu atbrīvotās kategorijas, norādīja politiķe. Viņa arī skaidroja, ka koalīcija atbalsta viena groza veselības aprūpi, atsakoties no iepriekšējā Saeimā pieņemtās ieceres par divu grozu sistēmu.

Arī partiju apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts norādīja, ka koalīcija ir paudusi atbalstu Viņķeles priekšlikumam atteikties no divu grozu sistēmas ieceres veselības aprūpes sistēmā, atbalstot viena groza sistēmu. Nepieciešams vēl vienoties par to, lai saistībā ar 2021.gadā iecerētajām nodokļu izmaiņām par veselības aprūpi maksātu visi, kas neietilpst atbrīvotajās kategorijās, pauda politiķis.

Lasītākās ziņas valstī

Vaicāta par iecerēto plānu tiem, kuri nemaksā sociālās apdrošināšanas iemaksas, noteikt obligātu valsts veselības apdrošināšanas maksājumu attiecībā pret minimālo algu, veselības ministre norādīja, ka šajā jautājumā vēl tiek strādāts pie risinājumiem.

Viņa norādīja, ka sākotnēji aprēķinātā iespējamā summa šādos gadījumos būtu 1% no minimālās algas sociālās apdrošināšanas iemaksām, kas pašlaik veido 51,6 eiro gadā. Iepriekš bija izskanējis, ka šī summa būtu 43 eiro gadā.

Kā ziņots, aģentūra LETA jau ziņoja, ka Viņķeles priekšlikums paredz vienota veselības aprūpes pakalpojumu groza izveidi. Lai to panāktu, plānots arī par vienu procentpunktu palielināt valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas alternatīvajiem nodokļu režīmiem, tostarp mikrouzņēmumiem, pašnodarbinātajiem, autoratlīdzību maksātājiem un patentu maksātājiem.

Pēc ministrijas aprēķiniem, iemaksu palielināšana par vienu procentpunktu veselības aprūpes budžetam sniegtu pienesumu aptuveni sešu miljonu eiro apmērā.

Autors: LETA
Foto: Valsts kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti