Dalies:

Viņķele cīnīsies ar farmācijas industriju par mazākām medikamentu cenām

Viņķele cīnīsies ar farmācijas industriju par mazākām medikamentu cenām
Foto: Valsts kanceleja
  • 28. Feb. 2019

Viena no jaunās veselības ministres Ilzes Viņkeles (AP) prioritātēm būs cīņas ar farmācijas industriju par mazākām medikamentu cenām turpināšana, intervijā aģentūrai LETA sacīja ministre.

Viņa norādīja, ka viena gadiem apspriesta un nerisināta problēma ir tā sauktā vertikālā integrācija, kurai gan vieglu risinājumu esot ļoti grūti atrast. "Mēs zinām, ka Latvijas valsts ir izvēlējusies modeli, kurā lieltirgotavām var piederēt aptiekas un arī medicīnas aprūpes iestādes. Konkurences padome savos ziņojumos jau vairākkārt norādījusi uz problēmām, lietojot pat tik stiprus vārdus kā oligopols," stāstīja Viņķele.

Pēc viņas paustā, farmācijas nozarē ir milzīgas intereses, tomēr viņa ir optimistiska. Viņķele sacīja, ka vismaz daļa lieltirgotavu īpašnieku ir Latvijas pilsoņi, tāpēc ministre cer, ka viņi ir savas valsts patrioti, kā arī gatavi piedalīties dialogā un meklēt risinājumu, lai panāktu, ka konkurence farmācijas tirgū Latvijā darbojas reāli, nevis tikai "uz papīra".

Lasītākās ziņas valstī

Uz jautājumu, kas ministrei liek domāt, ka viņa spēs cīnīties ar farmācijas nozares lobiju un panākt būtiskas izmaiņas, Viņķele uzsvēra, ka ir brīva no jebkādām saistībām. "Ne esmu kādreiz strādājusi farmācijā, ne man kā kādreizējam ministram Guntim Belēvičam pieder lieltirgotavas un aptiekas," sacīja ministre.

Viņķele pauda uzskatu, ka viņas loma ir būt pacientu advokātei, vienlaikus nesaārdot legālu biznesu. Ministre atzīmēja - ja uzņēmējiem skaidri un nepārprotami definē mērķi, kādēļ izmaiņas nepieciešamas, un viņi zina, ka īpaša labvēlība nebūs iespējama, uzņēmēji gatavi atbalstīt izmaiņas, kuras nodrošina visiem līdzvērtīgus spēles noteikumus.

Autors:LETA
Foto: Ārlietu ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti