Dalies:

"Viņas aiziešana mums ir liels zaudējums." Diasporas organizāciju vadītāji atceras Vairu Paegli

"Viņas aiziešana mums ir liels zaudējums." Diasporas organizāciju vadītāji atceras Vairu Paegli
Lita Krone, LETA
  • 19. Jun. 2019

Ilggadīgai trimdas darbiniecei Vairai Paeglei mūžībā aizejot, diasporas organizāciju vadītāji atminas viņas paveikto.

Amerikas Latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs:

"Vaira bija labs vadītājs, jo uzsvēra sadarbību un komunikāciju. Viņai bija svarīgi iedziļināties un saprast ikviena cilvēka rūpes. Uzskatu, ka viens no lielākajiem Vairas Paegles sasniegumiem, esot PBLA priekšsēdes amatā, bija apvienības paplašināšana, pievienojot dalīborganizācijām Krievijas Latviešu kongresu (KLK), lai pasaules latvieši neaizmirstu tautiešus, kuri bija spiesti pamest Latviju un nonāca Krievijā, kur palika uz dzīvi.

Lasītākās ziņas valstī

Viena no manām spilgtākajām atmiņām par Vairu saistās ar to laiku, kad Vaira nolēma kandidēt uz Latvijas Valsts prezidentes amatu. Mēs nejauši satikāmies Rīgā un kopā iedzērām kafiju tieši tanī dienā, kad Vaira gatavojās iet uz ASV vēstniecību, lai atteiktos no ASV pilsonības. Protams, ka viņa bija uztraukusies, jo tas bija ļoti nopietns solis – Amerikas latvieši mīl abas zemes – Latviju un ASV."

Eiropas Latviešu apvienības vadītāja Elīna Pinto:

"Eiropas Latviešu apvienības vārdā vēlos pieminēt Vairas Paegles devumu pasaules latviešu saliedēšanā un izteikt līdzjūtību viņas ģimenei, tuviniekiem un domubiedriem. Ar atvērtu prātu un stingru stāju, kā arī aktīva pilsoņa apziņu Vaira Paegle ir savos sabiedriskās un politiskās darbības gados apliecinājusi, ka Latvijai piederīgi ir visi latvieši no Amerikas, Austrālijas un Jaunzēlandes cauri Eiropai līdz pat Krievijai, un ka Latvija ir neatņemama Eiropas un Transatlantiskās kopienas daļa. Vēl līdz nesenam brīdim apmainījāmies vēstulēm par Diasporas likumu, par PBLA nākotni un Eiropas vietu tajā, tāpat kā par kopīgi vēl paveicamo Latvijas labā. Viņas aiziešana mums ir liels zaudējums. Taču lai šim aizsāktajam darbam daudz turpinātāju!"

Pasaules Brīvo latviešu apvienības priekšsēdētāja Kristīne Saulīte:

"Vaira Paegle bija pirmā sieviete, kas ievēlēta PBLA priekšsēdes amatā un ar lielu enerģiju iekāpa savu priekšteču Gunāra Meierovica un Kārļa Ķuzuļa kurpēs, vēlāko gadu intervijās atzīstot, ka, pildot priekšsēdes pienākumus, dažkārt bijusi ļoti kritiska par politiskiem procesiem Latvijā.

Vaira Paegle līdz pēdējai stundai bija Latvijas patriote un mēs viņu atcerēsimies kā nenogurstošu PBLA priekšsēdi, ASV latviešu sabiedrisko darbinieci, kas godam uzturēja neatkarīgās Latvijas ideālus un vērtības pasaulē."

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti