Dalies:

Viļņas Rātsnamā ar kora “Latvija” koncertu svin Latvijas Valsts svētkus

Viļņas Rātsnamā ar kora “Latvija” koncertu svin Latvijas Valsts svētkus
  • 19. Nov. 2015

17. novembrī Viļņas Rātsnamā ar Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” koncertu un pieņemšanu svinīgi atzīmēja Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 97. gadadienu. Latvijas Valsts svētkiem veltītais pasākums sākās ar klusuma brīdi un kora “Latvija” īpašo veltījumu - Ērika Ešenvalda “O Salutaris Hostia”, godinot 13. novembra Parīzes terora aktu upuru piemiņu. Kora koncerts, kurā tika atskaņoti gan latviešu un lietuviešu komponistu, gan Eiropas komponistu klasikas skaņdarbi, izpelnījās vētrainus publikas aplausus.

Svinību viesus uzrunāja vēstnieks Lietuvā Einars Semanis, atzīmējot, ka 2015. gads Latvijai bija ļoti nozīmīgs, jo šajā gadā Latvija pirmo reizi bija prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē. Vēstnieks uzsvēra, ka šodien Latviju un Lietuvu vieno ciešas draudzības un stratēģiskās partnerības attiecības. Abu valstu sadarbībā aktuāli šobrīd ir kopēji soļi Latvijas un Lietuvas drošības stiprināšanā. Ļoti svarīga Latvijai un Lietuvai ir sadarbība transporta koridoru un enerģētikas starpsavienojumu jomās. Tāpat abas valstis vieno arī sadarbība un savstarpēja koordinācija būtiskos ārpolitikas virzienos, tostarp palīdzība Ukrainai, ES Austrumu partnerības politikas veicināšana, gatavošanās NATO Varšavas samitam un migrācijas izaicinājumi. Vēstnieks akcentēja, ka mūsu politiskais dialogs ir aktīvs un bagāts. Svarīgs notikums starpvalstu attiecībās bija pirmā Latvijas un Lietuvas valdību kopējā sēde Rokišķos šī gada septembrī, kuras laikā tika pasvītrota arī nepieciešamība gatavoties abu valstu neatkarības simtgadei 2018. gadā.

Vēstniecības organizētajā svinīgajā pasākumā piedalījās Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkēvičs (Algirdas Butkevičius), enerģētikas ministrs Roks Masjulis (Rokas Masiulis), Seima vicespīkeri, Lietuvas Ārlietu ministrijas augsta līmeņa amatpersonas, vairāku lielāko Lietuvas pilsētu mēri, Seima sadraudzības grupas ar Latvijas Saeimu locekļi, diplomātiskā korpusa pārstāvji, Lietuvas Latviešu biedrību pārstāvji un daudzi citi, kuriem gadu gaitā ir izveidojusies cieša sadarbība ar Latviju. Pasākumā piedalījās 300 viesu.

Lasītākās ziņas valstī

Pilns vēstnieka runas teksts pieejams šeit.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti