Dalies:

Vilis Vītols: tie jaunieši, kas nonāk fondā, ir izcili

Vilis Vītols: tie jaunieši, kas nonāk fondā, ir izcili
LETA/ Evija Trifanova
  • 03. Sep. 2019

1,4 miljoni eiro – šādu summu Vītolu fonds šogad plānot izmaksāt stipendijās 750 Latvijas studentiem. Šo atbalstu sarūpējuši ziedotāji ārvalstīs un Latvijā. Jaunajā mācību gada sākumā raidījumā “Rīta Panorāma” viesojās fonda dibinātājs Vilis Vītols un viens no stipendiātiem Andis Poļaks.

 “Tie jaunieši, kas nonāk fondā, ir izcili, un man ir pats labākais iespaids par viņiem. Katrreiz, kad es satieku stipendiātus, tas ir vienkārši pacilājoši, un man ir tāda doma – nekas nav pa galam, viss ir labi, Latvija atrodas labās rokās,” atzīst Vilis Vītols. Runājot par kritērijiem, kā fonds izvēlas, kuriem jauniešiem palīdzēt, Vilis Vītols norāda, ka bieži vien tie ir bāreņi, jaunieši, kurus audzina viens no vecākiem, cilvēki no trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm. Priekšrokas noteiktām profesijām un studiju programmām neesot – jāmācās tas, kas patīk. Bet pēc Viļa Vītola domām, visizdevīgāk mācīties ir eksaktās zinātnes un visu, kas saistīts ar datoriem, telekomunikācijām un finansēm.

Lasītākās ziņas

Ar Vītolu fonda atbalstu Andis Poļaks studē fiziku, lai kļūtu par fizikas skolotāju. Viņš atzīst – par profesijas prestižu neuztraucas, enerģijas strādāt ar klasi pietiks, bet, runājot par algām, uzsver, ka viss ir atkarīgs no cilvēka uzņēmības. “Es zinu vairākus cilvēkus, kas daudz strādā, piedalās dažādos projektos, arī starptautiski, un, darot sirdsdarbu ar lielu enerģiju, par atalgojumu tik daudz nav jāuztraucas, var nopelnīt.”

Vītolu fonds reģistrēts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā 2002. gada 4. aprīlī. Tā dibinātāji ir Vilis un Marta Vītoli.  Fonds ir iespēja cilvēkiem un uzņēmumiem, kas tic Latvijas nākotnei un jauniešiem, atbalstīt un finansēt jaunus, neatlaidīgus un talantīgus studentus. Fonds piešķir savas un administrē citu ziedotāju stipendijas.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti