Dalies:

Vīķes-Freibergas "atvadu vārdi" Lielbritānijai

Vīķes-Freibergas "atvadu vārdi" Lielbritānijai
LETA/Ieva Lūka
  • 06. Feb. 2020

Laikraksts “The Guardian” apkopojis atvadu vārdus Lielbritānijai no 27 valstīm, kas paliek Eiropas Savienībā. Latviju pārstāv eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Viņas atvadas ir visai emocionālas un tiešas:

“Ieslēdzām televizoru, lai noskatītos 2016.gada Lielbritānijas referenduma rezultātus, un sajutāmies tā, it kā būtu saņēmuši dunku vēderā. 40 gadu garumā būvēts ievērojams projekts, un tad pēkšņi – ardievu! Mani pārņēma tik dziļas skumjas, ka apsēdos un raudāju. Sajūtas bija tādas pašas kā nomirstot senam draugam.

Skumjas nomainīja samierināšanās. Es iztēlojos, kā Eiropas Savienība simboliski stāv uz sava krasta un ar baltiem kabatlakatiņiem māj ardievas, kamēr Apvienotā Karaliste paceļ enkuru un aizkuģo saulrietā pati sava Ultima Thule meklējumos.

Lasītākās ziņas

Bet kādēļ tas notika? Šķietami viens no iemesliem bija britu lielā pretestība cilvēku tiesībām brīvi pārvietoties, ar īpašu nepatiku pret mums, Austrumeiropiešiem. Kādēļ tieši pret mums? Kas to lai zina, bet tā bija.

Es kļuvu par anglofili savos ilgajos gados Kanādā, pat dzīvojot franciski runājošajā Kvebekā. Ar prieku iepazinu Lielbritāniju akadēmiskā gada laikā Oksfordā 1983.-1984.gadā. Bet es atgriezos Latvijā, kad mana valsts atguva neatkarību. Man ir spēcīga ticība Eiropai, kas balstās uz taisnīgumu, cieņu un solidaritāti starp suverēnām valstīm. Šajā ticībā es neesmu viena. Mēs, kas ticam Eiropai, turpināsim strādāt kopā, lai sasniegtu mūsu mērķus.”

Pārējo 26 ES valstu pārstāvju atvadu vārdus angļu valodā varat izlasīt “The Guardian” publikācijā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti